دانلود کتاب آتش و خون

این کتاب یکی از پیش درآمد های مجموعه نغمه ای از یخ و آتش است که به تاریخ سیصد ساله حکومت خاندان تارگرین ها می پردازد . کتاب آتش و خون اثر جورج آر.آر مارتین است .

دانلود کتاب آتش و خون

استادان سیتادل که به سرگذشت وستروس توجه دارند ، تصرف ایگون را به عنوان نقطه شروعی برای تاریخ‌ نویس در سال‌ های اخیر معرفی می‌ کنند . آن‌ ها معتقدند که تولد ها ، مرگ‌ ها ، نبردها و رخداد های دیگر باید بر اساس زمان قبل و بعد از فتح ایگون مورد بررسی قرار گیرد .
تاریخ‌ نگاران می‌ دانند که این روش برای تاریخ‌ نگاری کامل نبوده و دقت کافی را نشان نمی‌ دهد . زیرا ایگون هفت پادشاهی را در یک روز فتح نکرد . زمان زیادی بین ورود ایگون به وستروس و تاج‌گذاری او در اولد تاون گذشت و حتی پس از تاج‌گذاری ، فتح کامل صورت نگرفت ؛ زیرا دورن همچنان مقاومت می‌ کرد . طول دوران حکومت شاه ایگون و حتی در دوران فرزندانش ، تلاش‌ های مکرری برای ضمیمه کردن مردم دورن به امپراتوری ادامه یافت و تعیین یک تاریخ دقیق برای پایان جنگ‌ های فتح غیر ممکن بود .
حتی تاریخ شروع نیز به اشتباه تفسیر شده است . بسیاری به اشتباه فکر می‌ کنند که حکومت شاه ایگون تارگرین در روزی آغاز شد که او به سواحل سه تپه رسید و شهر کینگز لندینگ بنا شد . اما واقعیت این است که این فاتح تاریخ آغاز فرمانروایی خود را از زمان تاج‌ گذاری و تعمید او در معبد ستاره‌ ای اولد تاون به عنوان آغاز همچین قلمرو گسترش گرفت . این تاج‌ گذاری 2 سال بعد از آمدن ایگون و پس از پایان سه جنگ بزرگ صورت گرفته بود .
سنگ اژدها برای دو قرن به عنوان نقطۀ توانیس والریا غربی‌ ترین مرز راهبردی قرار داشت . این موقعیت به اربابانش در طرف دیگر از خلیج آب سیاه قدرت اعطا می‌ کرد ، که به آنها اجازه می‌ داد با عبور کالا های بازرگانی از خلیج ، خزانه‌ هایشان را پُر کنند . کشتی‌ های ولاریون به همراه متحدان والریایی‌ شان ، به‌ویژه سلتیگار های جزیره کلاو ، در دریای باریک بین قدرتمند بودند ، در حالی‌ که تارگرینها با دراگون های زیادشان ، فرمانروای آسمان بودند .
اما پس از متوجه شدن از حقیقت و نابودی والریا که به نام ” قرن خون ” شناخته می‌ شد . پسران و دختران ایگون و الینا ، پس از مرگ وی ، حکومت را به عهده گرفتند . سپس حکومت به نسل‌ های بعدی که شامل پسران و نوه‌ های ایریس بود ، منتقل شد .
یک افسانه معروف که اغلب در بین افراد باورکننده شنیده می‌ شود ، ادعا می‌ کرد که ایگون تارگرین هرگز پای خود را در وستروس نگذاشته است تا زمانی که برای فتح شهر بادبان بکشد ؛ اما این افسانه به طور قطع واقعیت ندارد . زمانی دور از آن که بادبان بندازند ، یک میز نقاشی و تزئین شده به دستور لرد ایگون ساخته شد ، که بر روی یک تکه چوب بزرگ تراشیده شده بود و تصویر وستروس و جاذبه‌ های طبیعی و قلعه‌ های هفت پادشاهی را نمایش می‌ داد . واضح است که علاقه ایگون به وستروس از قبل از رویداد های جنگی به وجود آمده بود . همچنین گزارش‌ های قابل اعتماد حاکی از دیدن ایگون و آبجی ویسنیا ارگ سیتادل اولد تاون در جوانی و بازدید آن‌ ها از آربور به خطاب مهمانان لرد ردواین وجود دارد .
او احتمالاً لنیسپورت را دیده است ؛ اما داستان وستروس در زمان جوانی ایگون و تقسیم 7 پادشاهی ، به ندرت منجر به جنگ بین این پادشاهی‌ ها می‌ شد . منطقه شمال که توسط استارک‌ های وینترفل اداره می‌ شد ، سرزمین‌ های گسترده و سردی بود . شاه های مارتل در بیابان‌ های دورن قدرتمند بودند . لنیستر های کسترلی حکومتی بر سرزمین‌ های غربی طلاخیز داشتند و سرزمین مرتعی حاصلخیز به گاردنر های گاردن تعلق داشت . سرزمین با دره‌ها ، تنگه‌ ها و کوهستان‌ ها به خاندان آرین متعلق بود ، اما قلمرو های نزدیکتر به سنگ اژدها تحت حکومت پادشاهان جوترین بود .
هارن مشکی و آرگیلاک مدعی ، از قبیله دوراندون ، پادشاهان استورم از نسل گراندبوز ، همیشه حکومت می‌ کردند . آن‌ ها از شرق مسلط شده بودند ، اما قدرت آن‌ها به مرور زمان کاهش یافت و پادشاهان سرزمین مراتع از غرب دست به تجاوز زده بودند . مردم دوران از جنوب نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند و هارن سیاه و سپاه آهنینش آن‌ ها را تا حدود ترایدنت و مرز های شمالی کشانده بودند . پادشاه آرگیلاک ، آخرین از دوراندون‌ ها ، برای مدتی موفق به مقاومت در برابر این فروپاشی شد اما هنگامی که هنوز کودک بود ، حمله دورانی‌ ها را به سختی مهار کرده بود و حتی از اقیانوس باریک نیز عبور کرده بود .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

3 دیدگاه دربارهٔ «دانلود کتاب آتش و خون»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …