دانلود کتاب آنا کارنینا

داستان این کتاب عاشقانه زندگی زنی متمول از طبقه اشرافی را به تصویر می کشد که محروم از عشق است . کتاب آنا کارنینا به قلم لئو تولستوی است .

دانلود کتاب آنا کارنینا

پیش گفتار
تولستوی کنت لف تولستوی در تاریخ 9 سپتامبر هزارو هشتصدو بیست و هشت در پاستا پلتایا یاسنا پینایا در شوروی به دنیا آمد . والدینش از هم جدا شدند که این موضوع برای وی تأثیر گذار بود . او در دوران نوجوانی یتیم شد و از طریق عمه خودش بزرگ شد . در آغاز به دلیل تنها بودن و دوری از خانواده ، احساس تنهایی و انزوا می‌ کرد . تولستوی تحصیلات ابتدایی خود را در کنار آموزگاران خصوصی فرانسوی گذراند . در سن هجده سالگی به دانشگاه قازان رفت ، اما تحصیلاتش را به‌خوبی پایان نداد . سپس برای مدتی به صورت داوطلبانه به خدمت نظامی پیوست و در جنگ‌ های مختلف شرکت کرد . در سال هزارو هشتصدو شصت و دو ازدواج کرد ، اما متأسفانه این ازدواج به زودی به فروپاشی کشیده شد . او به نوشتن خاطرات خود پرداخت که به عنوان یک منبع برای خود آموزی و انتقاد از خود ، برایش مفید بود . از آن پس ، با استفاده از تجربیات شخصی و مطالعاتش ، اثرات بزرگی همچون ” جنگ و صلح ” و ” anna karenina ” را آفرید . تاثیرات مختلف مذهب‌ ها و معتقدات ، او را به فکر فروبرده بود و در جستجوی تفسیر جدید مذهبی برای زندگی خود بود . تولستوی در سن هشتاد و دو سالگی به دلیل بیماری و درد های روحی و جسمی ، در روستای آستاپوو در استان ریازان از دنیا رفت .
در حال حاضر ، شهر پاستاپلیانا معمولاً به عنوان زادگاه زیارتگاه رندان جهان و مزار حافظ شیراز شناخته می‌ شود . تولستوی ، نویسنده بزرگ روس ، به دلیل ارزشمندی‌ های ادبیاتی خود و اندیشه‌ هایش که به نقد سیستم‌ های فئودالی و سرمایه‌ داری ، قدرت کلیسا و نظامیان متکی بود ، تحسین بسیاری را به دست آورده است . آثار وی نظیر ” جنگ و صلح ” و ” آناکارنینا ” به عنوان بزرگترین آثار ادبی او شناخته می‌ شوند که تصویر واقعی و چشم‌ انداز زندگی در امپراتوری روسیه را در طول قرن نوزدهم به تصویر می‌ کشند .
نویسنده خود را از نظر ذهنی از تحول دور کرد و عاشق کمک کردن به انسان ها بود ، نه از طریق بدی و خشم ، شاید خشم های قیام ، بلکه از طریق تصحیح رفتار انسان . به نشان نویسنده ای توامند و حقیقت طلب شناخته می شد ، تولستوی از همه نویسنده ها بیشتر بر روی پیشرفت و کامل شدن ادبیات و دنیا تأثیر گذار بوده است . اما نویسنده های مختلف به شکل‌ های متفاوتی از تأثیرات تولستوی الهام گرفتند . برخی از فردان و نویسندگان معروف در شمال و جنوب  تنها به مورد های بی قدرت ارث ادبیاتی تولستوی توجه می‌ کنند ، در حالی که دیگران از افشاگری‌ ها و روح مبارزه‌ جویانه‌ اش الهام می‌ گیرند . هنرمندان و نویسندگان بسیاری ، مانند  آقای آناتول فرانس ، آقای رومن رولان ، مستر جان گالسورثی و آقای برنارد شاو ، تأثیرات بسیار بزرگ و هوشمند تولستوی را به خود اختصاص می‌ دهند و از روحیه قدرتمند و واقع‌ گرایی و مبارزه‌ جویی او به طرز عجیبی الهام می‌ گیرند .
در قسمت بعدی ، می‌خوانیم که آثار و درس هایش در فراهمی‌ اشان بیشتر برای دورهٔ هزارو هشتصدو شصت و یک تا هزارو نهصدو چهار است . به عبارت دیگر ، او در آثار خود به نحوی حیرت‌انگیز و دلرانه ، جنبه‌ های بسیار تاثیر گدار و خاص تاریخی تمامی نخستین انقلاب روسیه ( شوروی سابق ) و قدرت‌ ها و ضعف‌ های آن را نمایان کرده است . تضاد های عقیدتی او از یک سو ، انتقاد سختگیرانه‌ای از سرمایه‌داری و کلیسای رسمی و افشاگری ماهیت ضد بشری حکومت سلطنت جو را نشان می‌ دهد و از طرفی دیگر … ( ترجمه آقای حشمت به کامرانی مسکر ، ایرانگرس ، هزارو نهصدو شصت و پنج صفحه در page ۳۳۹ ) .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …