دانلود کتاب تاریخ بی خردی

این کتاب تاریخی در زمینه نقد رفتار رهبران عصر قدیم و جدید می باشد. کتاب تاریخ بی خردی اثر باربارا تاکمن است.

دانلود کتاب تاریخ بی خردی

درباره نویسنده
نوشته های تاریخی به ندرت به پرفروش ترین کتاب های سال تبدیل می شوند، اما آثار باربارا تاکمن همیشه بوده است. اشتیاق شگفت‌انگیز او به داستان‌ها و ماجراهای تاریخ به آثارش جذابیت بدیعی بخشید و پیوسته بر خوانندگانش افزود، اگرچه او یکی از تاریخ‌نویسان مشهور کشورش بود و سال‌ها رئیس انجمن مورخان آمریکا و انجمن تاریخ‌دانان آمریکا بود. آکادمی هنر و ادبیات آمریکا. او برخلاف اکثر مورخان دانشگاهی، در آثار خود نیازی به ارائه بخش‌هایی از تحقیقات خود یا برشمردن نظریه‌های جامع علیت تاریخی نمی‌دید: هدف مورخ حفظ توجه خواننده است یا باید باشد. من از خواننده ام می خواهم که صفحه را تا انتها ورق بزند. این هدف زمانی محقق می شود که روایت به آرامی پیش برود و در پاراگراف تحقیق و زیر بار جزئیات فرسوده نشود.این گزیده از سخنرانی او در لندن در سال 1978 اصول راهنمای نویسنده را به تصویر می کشد. او داستان نویسی مانند هرودوت – پیشگام مورخین – بود و نباید فراموش کرد که هرودوت با آن همه دسته گلی که در روایات غیر معتبر برای سرگرمی خوانندگانش می داد به پدر تاریخ شهرت داشت.
باربارا تاکمن در ژانویه 1912 در نیویورک متولد شد. او تحصیلات خود را در کالج رادکلیف دانشگاه هاروارد در سال 1933 به پایان رساند و سال بعد در زادگاهش و در توکیو برای انجمن روابط اقیانوس آرام مشغول به کار شد. در سال 1937 به عنوان خبرنگار خارجی این مجله به اسپانیا رفت و مراحل اولیه جنگ داخلی اسپانیا را دید و گزارش داد که مدتی در مادرید با نیروهای جمهوری خواه در محاصره نیروهای دشمن بود و سپس مقاله ای برای مجله تبلیغاتی جمهوری خواهان در لندن. اولین کتاب او در مورد روابط بین بریتانیا و اسپانیا به هدف آنها کمک کرد
سال 1700 اینگونه بود. او در طول جنگ جهانی دوم روزنامه نگار باقی ماند. اولین اثر جدی او در دنیای نویسندگی کتاب مقدس و شمشیر بود که داستانی درباره جغرافیای سیاسی پیچیده فلسطین و اقدامات سازمان‌یافته گذشته در یافتن راه‌حل برای مشکلات منطقه است.
تاریخچه حماقت
مطالب کتاب بر اساس نوشته های مورخان پیشین در دوره های طولانی و پیوسته تاریخ است. کتاب دوم او تلگرام تاسیمرمان جمال از روی اسناد اصلی نوشته شده است. داستان آن کشف رمز تلگراف های وزیر امور خارجه آلمان آرتور تسیمرمن و افشای نقشه های مخفی آلمان در مورد جنگ بی امان زیردریایی ها در اقیانوس اطلس است که در همان زمان پیشنهاد اتحاد آلمان با مکزیک را در ازای امتیازات ارضی در اقیانوس اطلس مطرح کرد. جنوب غربی ایالات متحده. پس از موفقیت این کار، او کتاب دیگری به نام توپ های آگوست را نوشت که توصیفی هیجان انگیز ازمقدمه سیاسی درگیری در آغاز عملیات نظامی جنگ جهانی اول. این اثر که در سال 1963 برنده جایزه پولیتزر شد، موفقیت بزرگی داشت. سبک مختصر و واضح آن را ستودند. کتاب دیگر این نویسنده به نام برج فرازان مربوط به وقایع قبل از جنگ بین المللی از سال 189 تا 1914 است. استیل ول و تجربه آمریکا در چین که شرح عملیات ژنرال مشهور آمریکایی و تجربه آمریکایی ها در چین از سال 1911 تا 1945 است. ، برنده جایزه پولیتزر شد.
برای دومین بار در اختیار نویسنده قرار گرفت.
باربارا تاکمن هر چه بزرگتر می شد، بیشتر به گذشته روی می آورد. کتاب آیینه قرن چهاردهم وحشتناک تصویری چشمگیر از ویرانی جنگ و طاعون (مرگ سیاه) در جامعه اروپای قرون وسطی است. در تاریخ حماقت، نویسنده از زاویه ای جالب و بدیع به تاریخ می نگرد و نشان می دهد که حماقت چگونه بشریت را از آغاز تاریخ ثبت شده درگیر کرده است. این کتاب در واقع داستان اشتباهات بزرگ تاریخی است – درس های گذشته و درس های حال. آخرین کتاب این نویسنده سلام پریم است که در سال 1988 منتشر شد و درباره وقایع انقلاب آمریکا است.
او در سن هفت سالگی درگذشت.
مهمترین آثار او به شرح زیر است:
سیاست گمشده بریتانیا: بریتانیا و اسپانیا از سال 1700 (1938). کتاب مقدس و شمشیر: انگلستان و فلسطین از عصر برنز تا بالفور (1956): تلگرام زیمرمن (1958): اسلحه های آگوست (1962); برج مغرور: پرتره ای از جهان قبل از جنگ، 1890-1914 (1966): استیلول و تجربه آمریکا در چین، 1911-1945 (1971); یادداشت هایی از چین (1972): یک آینه دور: قرن چهاردهم مصیبت بار (1978). تمرین تاریخ (1981): راهپیمایی حماقت: از تروی تا ویتنام (1984): اولین سلام (1988).
فروردین 1374-1386این کتاب توسط عزت الله فولادوند، انتشارات سخن، تهران، 1392 به فارسی ترجمه شده است.
حسن کامشاد
قدردانی
می‌خواهم از همه کسانی که در نوشتن این کتاب به من کمک کرده‌اند تشکر کنم. پروفسور ویلیام ویلکاکس، ویراستار دست‌نوشته‌های بنجامین فرانکلین در دانشگاه بیل، به خاطر خواندن دقیق فصل چهارم توسط ریچارد دادمن، رئیس سابق دفتر سنت سنت. لویی پست دیسک. واشنگتن و نویسنده کتاب چهل روز با دشمن، شرح اسارت خود در کامبوج، برای خواندن فصل پنجم توسط پروفسور نلسون مینیچ، استاد دانشگاه کاتولیک آمریکا، برای خواندن فصل سوم، خواندن به معنای توافق نیست. خصوصاً در مورد دومی، شخصاً مسئول تمام تفاسیر و نظرات هستم. برای مشاوره یا کمک در زمینه‌های مختلف، می‌خواهم از پروفسور برنارد بیلین، استاد تاریخ دانشگاه هاروارد، دکتر پیتر دان به‌خاطر تحقیقاتش در مورد بازگشت سربازان فرانسوی به ویتنام در سال 1945، جفری ریس که مرا با معنی آشنا کرد تشکر کنم. از اصطلاح “ناهماهنگی شناختی” از سرهنگ هری سامرز، استاد دانشکده جنگ ارتش، از جانیس کر سلینز، عضو کتابخانه شورای روابط خارجی، و از همه افرادی که در ادامه نوشته های فصل پنجم ذکر شد.
آنها با مهربانی پذیرفتند که به سوالات شفاهی من پاسخ دهند. من تمام محتوای کتاب را مدیون مری مگوایر از انتشارات آلفرد کنایف هستم که سیل مواد پراکنده را دنبال کرد و جاهای خالی را پر کرد. من از رابین سامر بسیار سپاسگزارم که تایپ‌ها را با دقت و قلب تصحیح کرد.من همچنین از شوهرم، دکتر لستر آر. تاکمن، که قسمت Rehoboam را پیشنهاد کرد و به جنگ‌ها و محاصره‌های قدیمی اشاره کرد، و از دختر و دامادم، لوسی و دیوید آیزنبرگ، و دخترم، آلما، سپاسگزارم. تاکمن، که کل دست نوشته را خواند و نظرات مفیدی ارائه کرد. نماینده من، تیموی سلدز در موسسه راسل و ولکنینگ، که در دسترس بود و در صورت نیاز کمک می کرد.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

1 دیدگاه دربارهٔ «دانلود کتاب تاریخ بی خردی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …