دانلود کتاب تاریخ طبری

درباره آغاز هستی و به داستان زندگی پیامبران و پادشاهان در گذشته می پردازد. کتاب تاریخ طبری اثر محمد بن جریر طبری میباشد.

دانلود کتاب تاریخ طبری

به نام خداوند مهربان
خدا را شکر، که اولین قبل از همه اولین ها و اخرین پس از همه به پایان می رسد، قادر به انجام همه چیز توسط جوهر و خالق خلقت بدون مثال و مدل، تنها کسی که پس از تمام بی نهایت و مدت زمان باقی می ماند. عظمت، شکوه، شکوه، افتخار، پادشاهی و قدرت او برای او منحصر به فرد است، قدرت و وحدت او بدون شریک است و طرح او بدون کمک و حامی، تنها، بدون فرزند، دوستان و برابر است. او مهربان و اگاه است، من از نعمت های او سپاسگزارم و از هدایای او سپاسگزارم، که ستایش ویژه اوست، و من امید زیادی برای قدردانی او دارم و با کلمات و اعمال او، ما به دنبال نزدیکی و رضایت او هستیم، یکتاپرستی، ایمان و تقدیس خاص او است. من شهادت می دهم که خدا تنها کسی است که شریک ندارد و محمد بنده شایسته و پیامبر مؤمن او است که ماموریت خود را مخصوص او قرار داد و به او وحی کرد تا مردم را به پرستش خدا دعوت کند که او نیز اطاعت کرد و امتحان کرد و مشاور ملت خود شد و خدا را پرستش کرد تا زمانی که به یقین خدا رسید
او به ارمغان نیاورد، و رحمت و برکت خدا بر او باد. اما پس از ان: خداوند قادر مطلق، ممکن است نام او پاک باشد، خلقت خود را بدون نیاز و مردم را بدون نیاز ایجاد کرد و افرادی را که فرمان می دهند و نه می کنند و او را پرستش می کنند.
4
ترجمه تاریخ طبری
او انها را به عبادت و ستایش خدا و برکت و برکت انها را افزایش داد.
همانطور که او گفت، بیشتر عطا کن و جن و جن و مخلوقات جز برای عبادت افریده نشده اند. ما از انها رزق می خواهیم و به انها غذا می دهیم. خداوند یکتای پایدار و تواناست، و من پریها و انسانها را نیافریدم مگر این که مرا عبادت کنند و به من خوراک دهید که خداوند، نگهدارنده و صاحب قوتی است که ذرهای از افرینش انها را به نیروی خود نمیافزاید، و اگر انها را نابود کند، در راه خود هیچ نقصی نمییابید. که تغییر و خستگی بر او نمی اید، و پادشاه خود را به تماشای روز و شب، که خالق سنین و او به مردم گوش، چشم، قلب، و هوش به دانستن درست و غلط، سود و زیان، و او گسترش زمین به طوری که انها می توانند در راه خود راه رفتن، و او اسمان را به عنوان یک طاق حفظ، به عنوان
گفت: و باران و رزقی به اندازه از ان نازل کرد. او شب را پوشش و روز را مایه روزی مردم قرار داد، و نور ماه شب و خورشید روز را جدا کرد و ایه شب را برداشت و ایه روز را نازل کرد، و ایه روز را نازل کرد، همانطور که او بلندمرتبه و مقدس ترین نام های اوست. گفت:
و شب و روز را دو نشانه قرار دادیم، و شب و روز را نشانه هایی روشن قرار دادیم، و نشانه شب را سیاه و روز را روشن کردیم تا از سوی پروردگارتان فزونی یابید. Jubid و دانستن تعداد سال ها و محاسبه زمان
ما همه چیز را به طور کامل توضیح داده ایم تا انها زمان نماز، زکات، حج، روزه و سایر وظایف روز و شب و ماه ها و سال ها را بدانند و زمان، دین و وظیفه خود را بدانند.
گفت:
1 سوره 051 ایات 56، 57 و 58 2 سوره 17 ایه 12
جلد اول
5
اگر از تو درباره مردم پرسیدند، بگو: وقت مردم و حج است. و چون از تو در باره ماه های جدید پرسیدند، بگو: وقت مردم و حج است. ایات قوم به ما می اموزد که در تفاوت شب و روز و انچه خدا در اسمان ها و زمین افریده است، پرستش می کند، او کسی است که خورشید را پرتو و ماه را پرتو قرار داد و خانه ها را برای انها تعیین کرد تا شماره سال ها و حساب ها را یاد بگیرید. شعر برای گروهی که می خواهند. انها می دانند که ما در حال توضیح تفاوت شب و روز و انچه خدا در اسمان ها و زمین افریده است، برای گروهی از مردم پرهیزکار است.
همه نعمت ها و نعمت هایی بود که خدا به انها عطا کرد و بسیاری از مردم از نعمت های او سپاسگزار بودند.
و همچنان که به کلمه خود وعده داده بود، اضافه کند که اگر پروردگارتان اجازه دهد، هرگز شما را سپاس نخواهم گفت، حتی اگر شما را کافر شوم، عذابى سخت برای شما خواهد بود.
و از ان رو که پروردگارتان اعلام کرد که اگر سپاسگزارى کنید، بر نعمت شما مىافشانم، و اگر ناسپاسى کنید، عذاب من سخت است. و او فراوانی این دنیا را با برکت ابدی اخرت ترکیب کرد و بسیاری از مردم را به دنیای بعدی اورد.
و بسیاری از مردم نعمت های او را انکار کردند و نعمت های او را انکار کردند و جز کسی را پرستش کردند که فضل و لطف او را از انها گرفت و در دنیا به انان بدبختی و هلاکت داد و در اخرت عذابشان داد و بسیاری از مردم را از نعمت های زندگی بهره مند ساخت. و برای انان عذاب اخرت است. ما از اعمالی که باعث خشم او می شود پناه می بریم و به دنبال موفقیت از او در اقداماتی هستیم که باعث لذت و دوستی او می شود.
لیست من
سوره 2، ایه 189، سوره 10، ایات 5 و 6
سوره 14، ایه 7
ترجمه تاریخ طبری
ابو جعفر می گوید که در این کتاب، من خبر پادشاهان، پیامبران و خلفا را که برای نعمت های خدا سپاسگزار بودند و نعمت های بیشتری یافتند، و کسانی که برکت انها به اخرت رسید، و کسانی که کافر شدند و بودند.
برکت در طول زندگی خود، از اغاز خلقت، و برخی از حوادث روز خود را. اجازه دهید به یاد داشته باشم که زندگی باید از تحقیقات خود کوتاه شود، و کتاب ها باید باز شوند، و من باید مدت زمان انها، اغاز و پایان کار خود را بگویم، و روشن کنم که ایا کسی قبل از انها وجود داشته است و چه اتفاقی افتاده است و چه اتفاقی افتاده است، و من باید بفهمم که هیچ غیر از خدا تنها نیست که خشم دارد. اسمانها و زمین و افرینش ان شخص نباید باستانی باشد، و این نباید کوتاه باشد، نه با جزئیات، زیرا هدف کتاب ما بحث در این مورد نیست، بلکه تاریخ پادشاهان گذشته و تعدادی از اخبار انها، زمان رسولان و پیامبران، طول عمر انها است. و مدت زمان خلفای قبلی، و چیزی از تاریخ انها، قلمرو حکومت انها، و حوادث زمان خود، به دنبال ذکر اصحاب پیامبر اسلام، درود بر او، و نام انها، نام مستعار، اصل و نسب، طول عمر خود، و زمان مرگ هر یک از انها، با محل مرگ انها، سپس من در مورد پیروان و جانشینان انها صحبت خواهم کرد. کدام یک از روایت های انها را دوست داشتم و نقل کردم، و کسانی که روایت های انها را دوست نداشتم و نیاوردم، و از خدا کمک می خواهم، و درود خدا و درود بر محمد، پیامبر او.
بیننده کتاب ما باید بداند که پایه و اساس من در انچه اورده ام و گفته ام بر اساس راویان است، نه شواهد عقل و استنتاج روح، مگر کمی که دانش اخبار گذشته می تواند به اخبار برسد و به بعد منتقل شود. نه استدلال ها، نظرات و اخبار گذشته که در کتاب ما وجود دارد. این است، و خواننده ممکن است تعجب کند، یا شنونده ممکن است ان را قبول نکند و ان را درست در نظر نگیرد، این از من نیست، بلکه از من نیست.
من ان را از حاملان گرفته ام و هنوز ان را حفظ کرده ام.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …