دانلود کتاب تصمیم گرفتم خودم باشم

کتاب تصمیم گرفتم خودم باشم ، یک اثر فوق العاده و کاربردی در رابطه با خودشناسی می باشد و هر فردی باید حداقل یکبار این شاهکار را مطالعه کند. ( کیم سو هیون ) در این کتاب سعی دارد به موضوع واقع گرایی بپردازد.

دانلود کتاب تصمیم گرفتم خودم باشم

مقدمه
همیشه به دنبال دلایل و علت‌های چیزها بودم، حتی وقتی که دانش‌آموز بودم. همیشه سوال می‌پرسیدم که چرا؟ وقتی معلم می‌خواست چیزی انجام بدم. اغلب مردم فکر می‌کردند که من نافرمان هستم، اما واقعیتش این بود که من واقعاً دلم می‌خواست دلیل و پشت کارها را بفهمم. از سوال کردن و نگرفتن پاسخ برام خیلی سخت بود. وقتی بزرگتر شدم، خودم را در دوره‌ای از تردید و نامشخصی پیدا کردم. با مدارک، مهارت‌ها و هویتی که مبهم بود. نمی‌دانستم چه کسی هستم و چه آینده‌ای دارم.
چه چیزی باعث شد تا به این اندازه در تیره‌وتاری پوچی و نامعلوم فرو روم؟
موقعی فکر می‌کردم که یه کار اشتباهی انجام دادم و دچار این حس می‌شدم. آیا رشته‌ی درست رو در دانشگاه انتخاب کردم؟ آیا خوب تو دانشگاه درس نخوندم؟ یا شاید هم شرایط شغلیم رو بیشتر تحمل نکردم. هر چی فکر می‌کردم، یادم نمی‌آمد که چیزی اشتباه انجام داده باشم. قطعا اشتباهاتی داشتم و احساس سردرگمی می‌کردم، اما آیا آزمون و خطا قسمتی از طبیعت زندگی نیست؟ گویا من همون‌طور که درباره‌ی دلایل حرف‌های معلمم کنجکاو بودم، دلم می‌خواست بفهمم چرا آدمها، حتی اگه کار اشتباهی انجام نداده باشن، اینقدر احساس ناکافی بودن می‌کنن. موقعی تلاش می‌کردم تعداد زیادی کتاب بخونم، نه برای سرگرمی، بلکه واقعاً می‌خواستم بفهمم چرا احساس ناکافی بودن می‌کنم، چرا کفایت نمی‌کنم و چرا حس خلوت دارم.
وقتی به دنبال یافتن پاسخ بودم، فهمیدم که حتی اگر دنیا اهمیت خاصی به من ندهد، من به خودم ارزش می‌دهم و این امر کافی است تا به راحتی و با اعتماد به نفس زندگی کنم. این کتاب همزمان با تجربه‌های بی ارزشی که داشتم، نشانه‌ای از احساس بی ارزشی من است و پاسخی به مواردی است که باعث این احساس شده است. من می‌خواهم با نوشتن این کتاب، آرامش و امید به خوانندگانم منتقل کنم، حتی اگر این تأثیر برای مدت کوتاهی باشد. اما آرزوی من این است که با قلبی صادق، تصمیم گرفته‌ام که خودم باشم.
این بسیار دلگرم‌کننده است که فرداً می‌خواهم کمی بیشتر از سکوت و آرامش در وجودم لذت برده باشم. به عنوان یک شخصیتی که در این دنیای بی‌رحم، بی‌تفاوتی خود را به دلیل هیچ چیز سرزنش نمی‌کند، می‌خواهم به شما بگویم که هیچ اشتباهی نکرده‌ایم. اعتماد به نفس و زندگی کردن به شیوه خودمان بسیار مهم است و اینکه همانطور که هستیم زندگی کنیم.
هدف این کتاب این است که یک فرد معمولی باید از حسادت کردن به چیزهایی که ندارد دست بردارد و توانایی برداشتن نگاه‌های منفی دیگران را داشته باشد و به شکل خودش زندگی کند.
در بخش اول، با احترام و عزت به خود زندگی کنید و کارهایی را که باید انجام دهید، فهرست کنید. پزشکی، قانون، تجارت و مهندسی، حرفه‌هایی هستند که برای حفظ زندگی ضروری هستند. اما شعر زیبا، اسطوره‌ها و عشق، چیزهایی هستند که بخاطر آن‌ها زندگی می‌کنیم و زنده می‌مانیم.
با افرادی که با شما مهربان نیستند، خودتان نیز مهربان نباشید. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، در یک شرکت به عنوان کارآموز مشغول به کار شدم و مدیر بخش من، به من مثل یک خدمتکار رفتار می‌کرد.
یک زن به نام گپجیل، همکار من بود. او نه تنها از من خواست که صفحه نمایش را ده سانتی‌متر جابه‌جا کنم، بلکه هر بار که خطای کوچکی مرتکب می‌شدم، من را سرزنش می‌کرد و می‌گفت: “آیا دوست داری دردسر به خودت وارد کنی؟” من تصمیم گرفتم تا زمانی که در آن محل کار مشغول بودم، فقط به کارم ادامه دهم، اگرچه نمی‌دانستم چه کار درستی باید انجام می‌دادم. او همه حرکات من را زیر نظر داشت و مدام من را سرزنش می‌کرد، با این حال من می‌دانستم که در پست پایینی این شغل قرار دارم و این دوران از زندگی‌ام را به عنوان یک کارآموز سطح پایین می‌گذرانم. پس از پایان دوره کارآموزی، در یک روز طولانی، قصد داشتم بخوابم. اما ناگهان به یاد آن مدیر افتادم و اعصابم آشفته شد. مسئله این بود که نه اینکه نتوانستم رفتارهایش را قبول کنم، بلکه این بود که عصبانی بودم از خود که نتوانسته بودم در آن موقعیت‌ها احساسات خود را بروز دهم.
وقتی او قدرتمند و مسلط بود، من ساکت می‌ماندم، او همین باعث می‌شد که نسبت به من بیشتر بدرفتاری کند. “Gapjil” اصطلاحی در زبان کره‌ای است که به سوء استفاده از قدرت و موقعیت شخصی علیه فردی با موقعیت ضعیف‌تر اشاره دارد.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …