دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ

این کتاب جادویی با روش های بسیار کاربردی ، شما را به یک فرد موفق تبدیل می کند. کتاب جادوی فکر بزرگ اثر  دکتر دیوید جوزف شوارتز است.

دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ

پیش گفتار
این کتاب درباره چه موضوعاتی حرف میزند؟ چرا ما موضوع جادوی فکر بزرگ را برای یک بحث کلی انتخاب کرده‌ایم؟ امسال قرار است دوازده هزار جلد کتاب جدید منتشر شود. چرا باید یک جلد دیگر افزوده شود؟ هدف اصلی تدوین این کتاب چیست؟
بگذارید کمی توضیح دهم، چند سال پیش در یک جلسه با مدیران فروش یک شرکت، شاهد موضوع بسیار جالب و تأثیرگذاری بودم. رئیس بخش بازاریابی شرکت با هیجانی مشخص منتظر آغاز سخنرانی خود بود. او مایل بود یک نکته مهم را به اشتراک بگذارد. در کنار او، نماینده‌ای با ظاهر عادی در نقطه سخنرانی ایستاده بود که به عنوان موفق‌ترین نمایندهٔ شرکت شناخته می‌شد؛ این نماینده توانسته بود درآمد خود از فروش را در سال گذشته به حدود بیست و پنج هزار دلار برساند، در حالی که درآمد بقیه نمایندگان به طور متوسط حدود پنج هزار دلار بود. رئیس بخش بازاریابی با بیان این جملات، اعضای گروه را به دقت و تأمل فراخواند و از شما هم می‌خواهم به دقت به هر چیزی نگاه کنید.
وقتی به هری نگاه می‌کنید، چه خصوصیاتی از او دیده می‌شود که شما ندارید؟ او موفق شده است درآمد خود را پنج برابر کرده ولی آیا این به این معنی است که از شما هوشمندتر است؟ بر اساس ارزیابی‌هایی که انجام داده‌ام، هوش هری متوسط است نه بیشتر. آیا هری بیشتر از شما کار کرده است؟ نه، گزارشات نشان نمی‌دهد که اینطور باشد. واقعیت این است که هری بیشتر در مرخصی بوده است. آیا منطقه کار هری بهتر است؟ آمار نشان می‌دهد که وضعیت همه مناطق تقریباً یکسان است.
هری چقدر درس خونده؟ آیا سالم تره؟ و دوباره، نه، هری کاملاً یک نفر عادیه؛ البته به استثنا یک چیز
معاون مدیر کل گفت: “تفاوتی که بین هری و بقیه شما وجود داره اینه که او پنج برابر خیلی شما فکر می‌کنه. او نشون داد که موفقیت افراد بیشتر به تفکرشون تا هوششون بستگی داره.”
این سخنان به چنین قدرتی بودند که در ذهن من جا ماند. هر چه بیشتر فکر می‌کردم، با بیشترین تعداد افراد صحبت می‌کردم و عوامل مؤثر در موفقیت را ژرف‌تر کاویدم، موضوع واضح‌تر می‌شد. شواهد زنده و واقعی به ترتیب نشان می‌دادند که میزان پول در حساب‌های بانکی به همراه میزان خوشحالی و رضایت از زندگی، به اندازه نگرش فرد است. اگر بزرگ‌فکری به این اندازه موفق است، چرا همه افراد اینگونه تفکر جادویی را ندارند؟
به نظر نمی‌ رسد که فکر کنید. من تا چندین بار در پاسخ به این پرسش اظهار نظر کرده‌ام و همین مسأله در این کتاب نیز بررسی شده است که همه ما بیشتر از آنکه خودمان متوجه باشیم، نتیجهٔ تفکرات دیگران دربارهٔ ما هستیم. متأسفانه، بیشتر این تفکرات بی‌ارزش و فرو رفته‌ای هستند که تنها به محیط فراگیرشان علاقه دارند و نیاز دارند که شما را مغلوب کنند؛ اغلب می‌خواهند شما را به سطح پایینی از شخصیت کشانده و در آنجا حبس کنند. هر روز با شنیدن طعنه‌ها، افراد می‌گویند “رئیس قبیله زیاد داریم ولی سرخپوست کافی نیست.” به این معنی که مغازه‌های قدرت فراوان هستند و همه می‌خواهند قدرتمند باشند. پس فعلاً با محدودیت‌های محل کار کوچکی که دارید، راضی باشید.
با اینکه نظریه رئیس قبیله‌ها وجود دارد، اما واقعیت با آن همخوانی ندارد. مدیران مشاغل – همانطور که به من گفته‌اند و شما نیز می‌دانید – معتقدند که مشکل واقعی این است که این انبوه از سرخپوستان، به تعداد کافی رئیس قبیله ندارند. این محیط از برخی مسائل دیگر نیز حرف می‌زند، به عنوان مثال، شما را تشویق می‌کند که به عنوان الفا واقعی، این حقیقت را در نظر بگیرید که تقدیر و تعیین شده‌ها تأثیر زیادی بر سرنوشت شما دارد. بنابراین، بهتر است رویاهایتان را فراموش کنید، خودرو و خانه مرفه و حتی دانشگاه اختصاصی کودکانتان را که می‌خواستید، چرخش با همین تعیین شده‌ هاست. بنابراین، منتظر مرگ بمانید و برای آن آماده باشید.
در تلاش برای کسب موفقیت، نباید بهای گزافی پرداخت. به نظر می‌رسد باید همهٔ ارزش‌های زندگی خود را فروخت تا به هدف برسیم، اما واقعیت آن است که‌ موفقیت همیشه با هزینهٔ زیادی همراه نیست. هر گام به سمت پیشرفت، سودمندی‌های خود را دارد. یکی دیگر از باورهای محیطی این است که رقابت برای رسیدن به موقعیت‌های برتر ناشی از آرزوهای بیش‌از‌اندازه است. آیا این واقعاً درست است؟ یک مدیر ادارهٔ کاریابی به من گفت که تعداد متقاضیانی که به دنبال شغل با حقوق چهار هزار دلار در سال هستند، پانزده تا دویست و پنجاه برابر تعداد متقاضیان با حقوق بیست هزار دلار در سال است.
این رقم ها نشان می‌دهد که رقابت برای شغل‌های سطح پایین، پنجاه برابر بیشتر از رقابت برای شغل‌های سطح بالا است. شغل‌های سطح بالا بیشتر در خیابانهای کوچک و آرام قرار دارند و بسیاری از میزها خالی ایستاده انتظار افرادی همچون شما هستند، افرادی که به بزرگ‌اندیشی علاقه‌ای ندارند. این اصول و قواعد، از منابع بزرگان اندیشه گرفته شده‌اند و جزئیات آن‌ها در کتاب‌ها و از بهترین و بزرگترین مغزهای فکری تاریخ به دست آمده است. برخی از بزرگان، مانند داوود نبی، معتقدند: “آدمی آنچه در ذهنش است” یا همانطور که امرسون گفت.
مردان بزرگ، چنانچه متفکرانی چون میلتون و شکسپیر، ادراکهای محیر العقولی را نشان داده و معتقد به وجود خیر و شر نبوده و بیان کرده اند که این مفاهیم
توسط ذهن ساخته شده‌اند. ما می‌توانیم از زندگی برگزیدگانی که موفق شده‌اند و آرزوهای خود را به دست آورده و شادی را تجربه می‌کنند به عنوان گواهی برای اثبات این مدعا استفاده کنیم. آن‌ها نشان داده‌اند که اندیشه‌های بزرگ، به راستی جادو می‌کند.
در این کتاب روش‌های ساده‌ای ارائه شده که آراء و دیدگاه‌های شخصی نیستند. تمام این روش‌ها نتیجهٔ تجربیات است که با زندگی سازگاری دارند. تمامی این راهکارها برای همه قابل اجرا هستند و نتایج مثبتی دارند. خواندن این صفحه نشان دهندهٔ تمایل شما به دست‌یافتن موفقیت بزرگتر است و تمایل دارید اهداف خود را دنبال کنید. شما قصد دارید زندگی بهتری داشته باشید و علاقه به دستیابی به موفقیت نشانگر قابلیت فوق‌العادهٔ شماست. اینکه این کتاب را مطالعه می‌کنید نشان می‌دهد که از هوش لازم برای یافتن راه‌حل‌های مناسب برخوردارید. برای دستیابی به هدف، همانند ساختن یک اتومبیل یا پل یا موشک، نیازمند استفاده از وسایل مناسب هستیم. بسیاری از مردم در تلاش برای دست‌ یافتن به یک زندگی موفق، از وجود وسایل لازم برای رسیدن به اهداف خود غفلت می‌کنند.
با اطمینان می‌توان گفت که دو شرط اساسی برای درک واقعی مزایای این کتاب را فراموش نکرده‌اید. اشتیاق برای دستیابی به موفقیت بیشتر و هوشی که به عنوان ابزار مناسب برای کمک به درک آن اشتیاق را انتخاب کند، از مهمترین ابزارها است. بزرگ بیندیشید تا زندگی بزرگی را تجربه کنید؛ زیرا بزرگی زندگی در خوشبختی و موفقیت است.
بزرگ شدن درآمد، تعداد آشنایان و احترام به خود، تنها با وعده و وعید، ممکن نیست. همین الان شروع کنید و بفهمید که چگونه تفکر شما زندگی‌ تان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با نقل قول یکی از بزرگان فلسفه، دیزرائیلی، شروع کنید.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …