دانلود کتاب جان شیفته

این کتاب جایگاه مهمی در به تصویر کشیدن مسیر پر فراز و نشیب بیداری زنان فرانسه دارد . شخصیت اصلی داستان به نام آنت ، نجات رو در زندگی مستقل می داند . کتاب جان شیفته اثر رومن رولان است .

دانلود کتاب جان شیفته

پیش گفتار
درباره قامت من صحبت کردم . در ابتدا ، من از این موضوع خوشحال بودم ، اما بعد ها برایم دشوار شد و مجبور شدم واکنش نشان دهم . این واکنش سبب شادی آزاد و مبهوت‌ کننده‌ ای شد که بر دیگر آثارم تأثیر گذاشت . یکی از این آثار ، داستانی بلند در مورد فاجعه و سختی‌ های ژان کریستف بود ، که در آن فضا ، جانی به ترسناکی عمق ماجرا داد و نشان داد که چگونه فاجعه‌ ها بر جهان تأثیر گذاشته‌ اند . مقدمه آخرین نسخه کتب Jean Christophe با تاریخ October هزارو نهصدو دوازده میلادی منتشر شده بود و Jean ، با همه استرس و نگرانی‌ هایش ، نکات بسیار مهمی را درباره زمینه خوب و زشت و تضاد دو نسل بیان کرد .
مردانی که در پایان این نسل مشغول به ایجاد بهترین وضعیت برای زنان هستند ، عاشق ” جان شیفته آنت ریوی ” هستند . در فرانسه ، او با مشکلاتی مواجه شد که همراه با نقض داوری‌ ها و مخالفت‌ های همراهان مردش ، راه خود را به سوی یک زندگی مستقل باز کرد . او توانست با تلاش‌ های جانانه‌ اش به پیروزی برسد . با این حال ، در ژانر سیاست ، مقاومت سختگیرانه از جانب پیرترین نسل‌ های کشور های لاتین همچنان ادامه دارد . این مبارزات برای زنان مثل آنت ، که تنها جرأت فرزند آزاد زاییدن را داشتند ، وقتی بخش مهمی از زندگی‌ شان شد ، بسیار دشوار بود . آن‌ ها در این مبارزات تنها بودند و از دیگران هم کمک نمی‌ گرفتند . این تجربه ، شجاعت و استقلال بیشتری در آنان پرورش داد و آنان نمونه‌ های جدیدی از زنان و مردان نسل خود شدند . این پیروزی نشان می‌ دهد که این نسل توانست با چالش‌ ها و موانع روبرو شود . امروزه ، زنان در تلاش برای به دست آوردن استقلال ، برابر با مردان هستند و در حال ساختن تغییرات مثبت برای خودشان و جامعه‌ شان هستند .
تشکر از خدا که هیچ زمانی فرزندم و شریک زندگی من را به مواجهه با آزمون و مشکلاتی که جلویشان را گرفته بود تحمیل نکرده است . طراوت آخرین روز های زندگی اشان همچون یک رودخانه به دریا می‌ رود … بدون هیچ مانعی ، زندگی پیش می‌ رود و به سمت آینده می‌ گامد حتی زمانی که ما درگذشته باشیم … حتی در مرگ هم با خودشان خواهند بود … اما این رودخانهٔ زندگی ، که از سال هزارو نهصدو دوازده شروع به جریان کرده و من از آغازش آبشار آن را نوشیده‌ ام ، قبل از اینکه به دریا برسد ، به‌ طور اجباری نه سال منتظر ماند ؛ چراکه در آن دوران ، دریای جنگ و سیلاب خونریزی‌ ها همراه با فراز و نشیبهای غم‌انگیز ، سال‌ های هزارو نهصدو چهارده تا هزارو نهصدو بیست را پر کرده بود . عقلمند برای مدتی درگیر کار هایی بود که تأثیر آنها توسط نو آوری و غم و اندوه‌ های بزرگ به‌چشم می‌ خورد . و پایان این دورهٔ سخت ، در بحرانی جسمانی و روحانی بود که در آن ، در سال‌ های هزارو نهصدو نوزده تا هزارو نهصدو بیست ، بیماری به سراغم آمد و جان و زندگی ام را به چالش کشید . در سال هزارو نهصدو بیست و یک ، جان و زندگی مان همچون پوسته‌ ای ته دور رفت و فرو رفت … ” باید بمیریم تا دوباره زاده شویم … ” در آن زمان ، بدون اینکه قصد دارم ، پاریس را که تا آن لحظه منزلم بود را ترک کردم و به طور قطع رفتم و در خارج از کشور فرانسه ساکن شدم . یادداشتی از آن زمان‌ های مبهم وجود دارد که دربارهٔ چیدمان یک اثر بود ، اما بدون آنکه خودم بفهمم ، می‌ توانست تأثیری عظیم در زندگی من بگذارد . به این صورت گفت : ” حوادث ، یا فرصت‌ های ناب ، یافت نمی‌ شوند . فنر داخلی که به حداکثر رسیده ، کار را رها می‌ کند .” تصمیم به ترک خانه و فرار از وطن و سنت قدیمی که اثر پس از جنگ است .
در آخر ماه مه هزارو نهصدو بیست و یک ، از paris به ویلنوو رفتم . در نیمه‌ی اول ژوئن ، آغاز به نگارش ماجرای جدیدی به نام anet و silevi ” کردم . حالا کامرانی عظیم ، یک موجود نا آشنا ، وارد زندگی من شده و مرا با خون ، افکار و سرنوشتم هم‌زده می‌ کند .
این فعالیت پر نشاط از پاتزده ژوئن تا هجده October هزارو نهصدو بیست و یک ، زمانی که پایان داستان ” آنت و سیلوی ” را نوشتم ، ادامه یافت . یاد داشتی که در بالا ذکر شده بود می‌ گفت : ” همیشه تاریخ رویداد های یک زندگی را می‌ نویسند . آن‌ ها اشتباه می‌ کنند ؛ زیرا زندگی واقعی ، زندگی درونی است . ”
این زندگی درونی ؛ با شادی‌ ها و درد هایش که بخش جدایی‌ ناپذیری از زندگی است و هرگز بدون اشتباه نخواهد بود ، تصویر گرفتار عقیده‌ های بسیار است . این تصورات به خواننده این اطمینان را می‌ دهد که ما خلاف گفته‌ ها را کنار می‌ گذاریم و با در نظر گرفتن اشتباهات زیاد ، تلاش می‌ کنیم که به جای تلاش برای دست‌ یابی به واقعیت ( که هرگز قطعی نخواهد بود ) ، به همّ‌ زانی جان ( بالاترین حقیقت ممکن ) دست‌ یابیم .
این حیات باطنی با آنچه که Jean Christophe تجربه کرده ، نه تنها با آن فرق دارد، بلکه با حیات یک مرد هم متفاوت است ،

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …