دانلود کتاب خودت باش دختر

خودت باش دختر به نویسندگی ریچل هالیس یک کتاب بیست قسمتی که هر کدام به یک دروغ متمرکز است که هالیس پیش‌ تر آن‌ ها را به خود گفته است .

دانلود کتاب خودت باش دختر

سلام به دختران عزیز
این نامه‌ ای طولانی است که برای کتابم نوشته‌ ام . در اینجا مسائلی را بررسی می‌ کنم که امیدوارم شما هنگام خواندن به آنها توجه کنید . من می‌ خواهم اهدافم از نوشتن این کتاب را شفاف کنم و اگر تصمیم به خواندن این کتاب را گرفته‌ اید ، می‌ خواهم به شما بگویم چه انتظاراتی باید داشته باشید . حتی خواندن این بخش می‌ تواند به دختری که اکنون در کتابفروشی ایستاده و در حال تصمیم‌ گیری برای خریدن این کتاب است ، کمک کند . این نامه بر عهده‌ مسئولیت بزرگی است ، ولی من به هر حال آغاز می‌ کنم . این کتاب درباره بسیاری از دروغ‌ های دردناک است و یک حقیقت مهم ، که آن حقیقت این است : تو و تنها تو مسئول آینده‌ خودت هستی و مسئول شادی و رضایت خودت در زندگی . این مفهوم اصلی کتاب من است . با این حال ، من قصد دارم به شما صدها داستان خنده‌دار ، عجیب ، خجالت‌آور ، غم‌انگیز یا مسخره را بگویم ، همه آنها به یک حقیقت پایان می‌ یابد .
تا زمانی که دروغ‌ هایی که از راه رسیدن به این حقیقت جلوگیری می‌ کنند را نشناسید ، این حقیقت قابل هضم نخواهد بود . درک این موضوع و اعتقاد داشتن در اینکه شادی خود را انتخاب می‌ کنید و کنترل زندگی خود را دارید ، بسیار مهم است . این مسئله یکی از نکاتی است که باید به دست آورده و یادآوری کرده تا همیشه در ذهن ماند . علاوه بر این ، لازم است که دروغ‌ هایی که به خود گفته‌ اید را شناسایی کرده و آنها را از بین ببرید . چرا ؟ چون بدون آگاهی از موقعیت کنونی‌ تان نمی‌ توانید به سمت جدیدی حرکت کنید و تبدیل به شخص جدیدی شوید . وقتی به خودآگاهی از کسی که تبدیل به آن شده‌ اید برسید ، این شناخت بسیار ارزشمند است . آیا تا به حال به ذهنتان خطور کرده که ممکن است خود را به مقدار کافی خوب ندانید ؟ یا اینکه فکر می‌ کنید لاغر کافی نیستید ؟ آیا فکر شده که مادر بدی هستید ؟ آیا فکر شده که لایق بدرفتاری شوید یا احساس کرده‌ اید هیچ ارزشی ندارید و به جایی نخواهید رسید ؟
همه این‌ها دروغ است . این دروغ‌ها از طریق جامعه ، شبکه های اجتماعی ، خانواده‌ ها و یا حتی از طریق شیاطین ساخته شده و پیوسته تکرار می‌ شوند . این دروغ‌ها برای از بین بردن روحیه و استعداد های ما ، بسیار زیان وار است . بزرگ‌ ترین و بدترین دروغ اینست که ما به آن‌ ها گوش نمی‌ دهیم . ما به ندرت دروغ‌های راجب خود را تولید می‌ کنیم  می‌ شنویم ، چرا که سال‌ هاست که آن‌ ها به صورت بلند در گوش ما نجوا می‌ کنند .
مدت‌ هاست که صدا هایی که درباره خودمان می‌ شنویم ، به آرامی و بلند در گوش‌ هایمان ناودانی می‌ نوازند . حرف‌ های پر از نفرتی که روزانه بر سرمان آوار می‌ شوند ، اما گاهی از این نفرت‌ها آگاه نمی‌ شویم . تشخیص دروغ‌ هایی که درباره خودمان باور کرده‌ایم ، کلید تبدیل شدن به نسخه‌ ای بهتر از خودمان است . اگر همچنان مرکز اصلی نا مطلوبیت‌ های زندگیمان را باور کنیم ، ولی به همزمان با آن علم کسب کنیم ، وقت آن است که بتوانیم به درستی مسیر زندگی خود را تغییر دهیم .
در حقیقت ، علت فعالیت‌ هایی من به آن عمل می کنم این است . من علت ساخت سایتم این است که دربارهٔ مسائلی از قبیل مشخص کردن اهداف اصلی یا نکات مرتبط با رفتار با فرزندان یا مقاومت ازدواج صحبت و تبادل نظر کنم . به همین دلیل است که قبل از آموزش مهارت‌ های خانوادگی ، مطالب مربوط به موضوعات دیگری نظیر سیزده روش مختلف برای شستشو در ماشین لباس‌شویی یا بهترین ترکیب بالزامیک و مرکبات برای افزودن طعم دلچسب به گوشت آب‌ پز را به اشتراک می‌گذارم . بله ، وب‌سایت من یک مجموعه جامع از موضوعات گوناگون را پوشش می‌ دهد .
همه چیز در زندگی من در یک چیز خلاصه می‌شود : عناصر و اساس وجودم . پست‌ های من نشان می‌ دهند چقدر یاد گرفتم و پیشرفت کردم و می‌ خواهم دیگر زنان را به این موارد تشویق کنم . فکر می‌ کنم که اگر کارم تدریس در منزل ، بافندگی ، عکاسی یا مکرمه بافی بود ، همچنین از آنها برای ارتقا و پیشرفت خودم و دوستانم استفاده می‌کردم . اما هیچ‌ کدام از این کارها را بلد نیستم . من به مسائل مربوط به زندگی سروکار دارم ، بنابراین تمرکزم را بر روی تهیه مطالب مربوط به زندگی و سبک زندگی قرار می‌ دهم . این را در ابتدای کار متوجه شدم : تصور بسیاری از زنان از سبک زندگی ، آن چیز است که آرزو دارند .
بسیاری از این اعتقادات ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسند ؛ یک دروغ دیگر که بر ما تحمیل شده است . بنابراین ، می‌ خواهم از همین ابتدا صادق باشم و قول بدهم که هرچه می‌ گویم ، صدقش را داشته باشد . همراه با هر داستان موفقیتی ، داستانی از زمانی که به آن هدف نرسیدم را نیز تعریف خواهم کرد . به عنوان مثال ، اگر به‌جای رویداد باشکوه همچون مراسم اسکار رفته باشم ، درباره نتیجه تلاش‌ هایم برای کاهش وزن یا زمانی که وزن بالایی داشتم ، صحبت خواهم کرد . از تجربیاتی مانند مشکلات زناشویی ، افسردگی پس از زایمان و احساساتی نظیر حسادت ، ترس و خشم نیز خواهم گفت . تمام تلاشم را کرده‌ ام که همواره صادق و واقع‌ گرا در مورد خودم و زندگی‌ ام باشم .
یکی از عکس‌ های پربازدید و معروف من ، چروک های روی شکمم بود . هنوز هم زنانی از سراسر دنیا به من ایمیل می‌ فرستند و می‌ پرسند چطور ترک‌های روی شکمم را از بین ببرم . احساس شرم و ناراحتی می‌ کنم وقتی درد و سختی‌ های آنها را می‌ شنوم . به آنها می‌ گویم که زیبا و قوی هستند ، جنگجو مبارز و پردل . آنها را تسلیم نشوند ، چون این طبیعی است که آنها را نمی‌ شناسم ، اما این تنها چیزی نیست که می‌ خواهم بگویم .
اگر فردی از دوستانم درد را تحمل می کند ، به او تنها این موضوع را نمی‌ گفتم . این تنها چیزی نبود که در زمان جوانی به خودم می‌ گفتم . من همیشه سعی می‌ کنم از نظر عزیزانم حامی شجاعانه‌ ای باشم . اصلاً نمی‌ خواهم کسی گمراه بماند .
شما قوی ، مبارز و شجاع هستید … اما من این را به شما می‌گویم چون می‌ خواهم شما هم خودتان را ببینید . می‌ خواهم شما را پرورش دهم و به شدت تحریکتان کنم . می‌ خواهم در چشمانتان شجاعت را دیده و به هدفتان برسید . با تمام توان صدا زده تا شما به این حقیقت بزرگ پی ببرید .
باید از رفتار بد با روح و روانتان دست کشیده و اجازه داده باشید که زندگیتان به طور منحصر به فردی پیش برود . زندگی شما مانند یک مسیر منحصر به فرد است و نباید همیشه به همان نقطه قبلی برگردید . هدف این نیست که زندگیتان مانند چرخ و فلک باشد که شما را به همان نقطه اول باز می‌گرداند .
زندگی شما باید متفاوت از زندگی دیگران باشد و باید با تلاش و تصمیم‌ های خودتان شکل گیرد ، نه شبیه زندگی من یا دیگران . گاهی سختی‌ ها برایتان پیش می‌آید ؟ بدون شک ، اما انتخاب راه ساده و فرار به سمت راحتی تنها باعث محکوم شدن به یک حالت بسته و خسته می‌ شود . آیا تغییر شبانه‌ روزی اتفاق می‌افتد ؟
این یک فرایند زمان‌ بر است . تو باید از ابزارها و تکنیک‌ های مختلفی استفاده کنی ، و احتمالاً برخی از آنها موثر هستند و تنها یکی مناسب خود تو است .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

1 دیدگاه دربارهٔ «دانلود کتاب خودت باش دختر»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …