دانلود کتاب دزیره

این کتاب تاریخی درباره زندگی پادشاه فرانسه ناپلئون بناپارت و دزیره ملکه سوئد می باشد. کتاب دزیره اثر آن ماری سلینکو است.

دانلود کتاب دزیره

معرفی مترجم
در یکی از شب های بارانی پاییزی سال 1943، یک قایق کوچک یک زوج عاشق ازادی را از دانمارک اشغالی به سوئد ازاد و مهمان نواز در امواج اشفته تنگه سوئد می برد. این زن، خانم ان ماری سلینکو، یک رمان نویس مشهور اتریشی بود که پس از اشغال اتریش توسط سربازان هیتلر شهروند دانمارک شد و با شوهر دانمارکی خود در این کشور زندگی می کرد.
حمله نیروهای هیتلر او را مجبور به ترک میهن دوم خود کرده بود. در روزهای سرد زمستان ۱۹۴۳، در میان سیل پناهندگانی که از میهنشان رانده شده بودند، ان ماری سلینکو اغلب کاخ سلطنتی استکهلم را تماشا میکرد. عنوان ملکه سوئد وارد این کاخ شده بود. او دزیره کلاری، دختر فرانسوا کلاری، فروشنده ابریشم در بندر مارسی را به یاد می اورد. خواهرش، ژان، با جوزف بناپارت، برادر ناپلئون ازدواج کرد و او خودش برای مدتی مورد علاقه و محبوب ژنرال بناپارت جوان بود. در سال 1798 با ژنرال برنادوت ازدواج کرد. برنادوت وزیر جنگ جمهوری فرانسه و سپس مارشال امپراتوری شد و در سال 1810 ولیعهد سوئد شد.
انتخاب.
ان ماری سلینکو به عنوان مترجم به صلیب سرخ سوئد پیوست. در این روزها
کار تلاش های خستگی ناپذیر کنت فاوک، برنادوت، نوه ژان باپتیست برنادوت
مارشال سلطنتی دولت المان سی هزار زندانی را اماده کرده بود
دزیره (جلد 1)
اردوگاه های خود را به سوئد بفرستید. وظیفه مترجم جدید صلیب سرخ این بود که هویت زندانیان را بپرسد و سوالات پزشکان سوئدی را برای انها ترجمه کند. دیدن وضعیت رقت انگیز زنانی که به دلیل رنج های زندان های وحشتناک هیتلر به اجساد متحرک تبدیل شده بودند، اشک مادرانی که از مرگ فرزندان و عزیزانشان گریه می کردند، چشمان وحشت زده و نگران انها او را به یاد یک دوره اشفته و دردناک دیگر از تاریخ، سال های اخر امپراتوری انداخت. ناپلئون پرتاب میکرد. چهره ارام و نجیب کنت فولک برنادوت، که هزاران زندانی روزهای تاریک اردوگاه های هیتلر جان خود را مدیون او بودند و در نهایت برای اهداف سازمان ملل متحد در فلسطین جان خود را از دست دادند.
و تصور سوگواری ان دوره در ذهنش دشوار بود. در طول این روزها بود که ان ماری سلینکو به نوشتن زندگینامه دزیره کلاری فکر کرد
و شروع به کار با استفاده از اسناد و مدارک تاریخ معتبر. این رمان در قالب یادداشت های قهرمان ان Desiree Clary نوشته شده است.
دزیره جاده ای طولانی و پر پیچ و خم را که از خانه پدرش در “مارسی” شروع می شود، سفر می کند و در کاخ سلطنتی در استکهلم با همان روحیه شاد و امیدوار کننده جوانی خود، در مقابل همه اطرافیانش، از خدمتکاران و بستگانش تا بزرگترین مردان عصر به پایان می رسد. همان دختر ساده و بدون لکه باقی می ماند. او هرگز منشا خود، جزئیات عادی و گاهی مسخره زندگی روزمره را فراموش نمی کند.
با بیانی ساده و خوشایند در طول وقایع بزرگ تاریخ توصیف میکند.
نویسنده در زیر و بالاتر از وقایع دوره پس از انقلاب فرانسه، از سقوط روبسپیر و ژاکینز، وقایع دولت کارگردانی، کودتای ناپلئون، دوره کنسولی و
امپراتوری او تا جنگ ها و پیروزی ها و پایان شکست و سقوط امپراتور و بازگشت خانواده بورین به تاج و تخت با چنین دقت و دقت در طول داستان شیرین و افسانه مانند پیشرفت Desiree Clary توضیح می دهد که شما می توانید این رمان را بخوانید تاریخچه ایی مفصل و مفصل از اخرین سال های قرن 18 و سال های اول قرن 19 است.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …