دانلود کتاب زبان بدن آلن پیز

این کتاب کاربردی و رمزگشا به شما آموزش می دهد که چگونه رفتار افراد را از طریق زبان بدن بطور شگفت انگیزی تشخیص دهید. کتاب زبان بدن اثر آلن پیز و باربارا پیز می باشد.

دانلود کتاب زبان بدن آلن پیز

بر اساس تحقیق های دانشمند های علوم رفتاری ، تقریبا حدود ۱۶ تا ۲۶ درصد از ارتباطات ما به صورت کلامی انجام می‌ شود و حدود ۷۶ تا ۶۰ درصد آن به صورت غیرکلامی ، به این معنی که از طریق حرکات بدن مانند حالت‌های سر و دست ، چشم ، پا ، ابرو و غیره انجام می‌شود . زبان کلامی تحت کنترل بخش هوشیار مغز انسان است و این امکان وجود دارد که کلماتی را به صورت آگاهانه برای بیان احساسات و نیات واقعیمان انتخاب کنیم و در نتیجه ، نیت واقعی خود را پنهان کرده و به شکل دیگری نشان دهیم . اما زبان بدن توسط بخش ناهوشیار مغز کنترل می‌ شود و ما کنترل چندانی بر آن نداریم ؛ به همین دلیل ، بازتاب دهنده‌ ی احساسات واقعی و درونی ماست .
این کتاب درباره‌ ی کاربرد زبان بدن و روش‌ های تفسیر آن است . خواندن این کتاب به همه ، به ویژه دانشجویان رشته‌ های روان‌ شناسی ، جامعه‌ شناسی ، علوم ارتباطات ، مدیران ، معلمان ، فروشندگان ، بازاریابان و هر کسی که در تعامل با دیگران قرار دارد و نیاز به درک رفتارهای دیگران دارد ، توصیه می‌ شود .
در پایان قرن بیستم ، یک نوع جدید از دانشمندان اجتماعی به نام متخصصین رفتار های غیر کلامی ظاهر شدند . همان طور که برخی افراد لذت می‌ برند از تماشای پرندگان و رفتار های آن‌ ها ، این محققان در فعالیت‌ های اجتماعی ، در سواحل دریا ، تماشای تلویزیون ، در محیط‌ های اداری و هر جای دیگر ، از مشاهده نشانه‌ های غیر کلامی افراد لذت می‌ برند . یک متخصص رفتار های غیرکلامی همچون یک دانشجوی علوم رفتاری است.
به طولانی مدت شگفت‌ زا است که تا دوران جديد تاريخ ، جنبه‌ های غير کلامی ارتباطات انسان‌ ها به جدي مورد مطالعه و توجه قرار نگرفته بود . آگاهی عمومی از وجود این نوع ارتباطات تنها زمانی شکل گرفت که جوليوس فست کتابی درباره‌ ی زبان بدن منتشر کرد . این کتاب خلاصه‌ ای از مطالعات دانشمندان رفتاری تا آن زمان در زمینه‌ی ارتباطات غيرکلامی بود و حتی امروز هم بسياری از مردم از اهميت وجود و به کارگیری زبان بدن آگاهی ندارند . افرادی مانند چارلی چاپلين و ساير بازيگران فيلم‌ های صامت ، پيشتازان در استفاده از مهارت‌ های ارتباط غيرکلامی بودند و ارتباطات خودش چیزهایی را یاد بگیرد .
مهارت‌ های ارتباطی تنها با وسیلهٔ نمایش بیان می‌ شد . هر بازیگر بر طبق توانایی هایش استفاده موثر از زبان بدن و اطوار به دو قسمت بازیگران خوب یا بد تقسیم می‌ شد . وقتی که فیلم‌ های ناطق معمول شد و جنبه‌ های غیر کلامی رفتار مهم خود را از دست داد ، تعدادی از بازیگران فیلم‌ های صامت از یاد رفته اند و کسانی که توانایی های کلامی عالی ای دارا بودند وارد این عرصه شدند.
با توجه به مطالعات علمی زبان، مهمترین کار قبل از قرن بیستم مرتبط به کتاب « بیان احساسات در انسان و حیوان » اثر چارلز داروین در تاریخ 1373 بود . این شروع تحقیقات اکت های صورت و زبان بدن بود . از آن تاریخ تا العا ، محققین تقریباً یک میلیون نشانهٔ غیر کلامی را بررسی و ثبت کرده‌اند .
آلبرت محرابیان متوجه شد که در یک پیام ، هفت درصد کلماتی ، سی و هشت درصد صدا ها ( از جمله تَن صدا ) و پنجاه و پنج درصد غیرکلامی تاثیر دارد . همچنین ، پروفسور بیرد ویسل گمان می‌ زند که تقریباً از همین مقدار ارتباطات غیر کلامی بین انسان‌ ها استفاده می‌ شود . او برآورد کرده است که یک فرد به طور متوسط روزانه حدود ده دقیقه صحبت می‌ کند و یک جمله معمولی حدود ۳/۱ ثانیه زمان می‌ برد . او همچنین دریافت کرده است که بخش کلامی یک گفتگوی فیس تو فیس پایین تر از 35 درصد و بخش غیر کلامی آن بالای 65 درصد است .
اکثر محققان موافقند که ارتباطات کلامی عمدتا برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شود ، در حالی که ارتباطات غیر کلامی برای تبادل نظرات شخصی به کار می‌ رود و در برخی موارد به عنوان جایگزینی برای ارتباطات کلامی مورد استفاده قرار می‌ گیرد . بدون توجه به فرهنگ ، کلمات و حرکات با هماهنگی اتفاق می‌ افتند به گونه‌ ای که فرد متخصص می‌ تواند با گوش دادن به صدای یک فرد حدس زند که چه حرکاتی را انجام می‌ دهد . به همین ترتیب ، فرد می‌ تواند با نگاه کردن به حرکات شخص در حال صحبت ، حدس بزند که به چه زبانی صحبت می‌ کند . بسیاری از مردم به سختی قبول دارند که هنوز هم ما از نظر زیست‌ شناسی حیوانات هستیم و مانند سایر گونه‌های حیوانات ، تحت تأثیر قوانین زیست‌ شناسی هستیم که کنش‌ ها ، واکنش‌ ها و زبان بدن ما را کنترل می‌ کنند .
یکی از جذابیت‌ های بشر این است که به‌ ندرت متوجه واقعیت‌ هایی می‌ شود که زمانی که یک داستان را با زبان بیان می‌ کند ، حرکات ، اداها و رفتار هایش داستان دیگری را نشان می‌ دهد . در فنّی ، زمانی که ما یک فرد را “دارای توانایی ادراک کامل” یا “دارای بینش” می‌ نامیم ، به معنای این است که به توانایی او در خواندن و تشخیص نشانه‌ های غیر کلامی و مقایسه آن ها با نشانه‌ های کلامی اعتقاد داریم . به عبارت دیگر ، زمانی که می‌گوییم “حدس می‌زنم” یا “احساس می‌کنم که فرد X دروغ می‌گوید”، واقعاً منظورمان این است که بین زبان بدنی و زبان گفتاری او همخوانی وجود ندارد . این مفهوم را گویندگان به عنوان “آگاهی شنونده” مطرح می‌ کنند . به عنوان مثال ، اگر شنوندگان نشسته باشند و چانه‌ هایشان پایین و دسته‌ هایشان بر روی سینه باشد ، یک گوینده باهوش باید احساس کند که حرف‌هایش مورد پذیرش مخاطبانش نبوده است .
او باید آگاه باشد که برای جلب توجه مخاطبان ، باید از رویکرد دیگری استفاده کند . حتی یک سخنران نه چندان باهوش ، به واکنش مخاطبان به سخنانش توجه می‌کند .
باید دانست که خانم‌ ها معمولاً تیزبین‌ تر از آقایان هستند و این واقعیت باعث شده است که زنان دارای یک قدرت ذاتی به نام شهود زنانگی باشند . زنان توانایی ذاتی برای درک و تفسیر علائم غیرکلامی و همچنین چشمان تیزبین برای مشاهده جزئیات ریز را دارند . به همین دلیل ، ممکن است مردان کمی به همسران خود دروغ بگویند و از پسران عیدانه در بروند ، اما بسیاری از زنان می‌ توانند شوهر خود را فریب دهند بدون اینکه او متوجه شود .

 

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …