دانلود کتاب زبان بدن جو ناوارو

کتاب زبان بدن به نویسندگی جو ناوارو یکی از بهترین کتاب های روانشناسی در ژانر زبان بدن ( ارتباط غیر کلامی ) می باشد که رفتار و حرکات انسان را توصیف و تفسیر می‌ کند.

دانلود کتاب زبان بدن جو ناوارو

مقدمه
وقتی به خود نگاه می‌کنم ، آنچه را که می‌ بینم آن است که در ذهنم است .
دکتر ماروین کارلینز ، مردی که در یک طرف میز نشسته بود ، به آرامی و با صبر به سوالات مأمور FBI پاسخ می‌ داد . او به عنوان مظنون اصلی در این پرونده قتل حضور نداشت ، اما مأمور با فشار هایی به او اجبار می‌ آورد تا پاسخ دهد . ادله‌ های او که به عدم حضور در محل و زمان وقوع جرم اشاره داشت ، به نوعی قابل قبول و صادقانه بود ، اما با این حال ، مأمور سعی در فشار زیاد بر او داشت . با رضایت مظنون ، سؤالاتی درباره ابزار قتل از او پرسیده شد :
« اگر قصد ارتکاب این جنایت را داشتی، از تفنگ استفاده می‌کردی ؟ »
« اگر قصد ارتکاب این جنایت را داشتی، از چاقو استفاده می‌کردی ؟ »
« اگر قصد ارتکاب این جنایت را داشتی، از چکش یخ‌زده استفاده می‌کردی ؟ »
« اگر قصد ارتکاب این جنایت را داشتی، از چکش استفاده می‌کردی ؟ »
یکی از این ابزارها ، یعنی چکش یخ‌ شکن ، به عمل جرمی بکار رفته بود ، اما این موضوع تأیید نشده بود . بنابراین ، تنها قاتل اطلاع داشت که کدام ابزار واقعی جرمی را انجام داده بود . زمانی که مأمور FBI فهرست ابزارها را بررسی می‌ کرد ، به دقت به مظنون توجه کرده بود . وقتی چکش یخ‌ شکن اشاره شد ، عضلات چشمان مرد به‌ سختی روی هم فشرد و تا زمانی که ابزار بعدی مطرح شد ، بی‌حرکت ماند . مأمور فوراً اهمیت این علامت چشمی را که مشاهده کرده بود دریافت کرد و به‌ سرعت ، تحقیقات خود را در جهت مظنون “فرعی” به سمت مظنون اصلی هدایت کرد . در آخر ، مظنون “فرعی” اعتراف به جنایت خود کرد .
جو ناورو یک فرد بسیار استثنایی است که در طول ۲۵ سال خدمت حرفه‌ ای خود به عنوان یکی از برجسته‌ های FBI ، علاوه بر آشکار کردن هویت جنایتکاران ، موفق به حل پرونده‌ های جنایی مانند “جاسوسی حرفه‌ای” شده است . او بیان می‌ کند که این موفقیت را به توانایی خود در خواندن زبان بدن افراد مربوط می‌ داند . این امر نشان می‌ دهد که جو تمام تلاش خود را به کاربرد و یادگیری علم ارتباطات غیر کلامی اختصاص داده است تا بتواند احساسات ، نشانه‌ها ، حرکات فیزیکی ، فاصله‌گذاری بدن ، لمس کردن ، رفتارهای جسمانی و حتی نحوه پوشیدن لباس را تحلیل کند و از آنها استفاده کند تا بتواند به صحت گفتگوها و عملکرد افراد پی ببرد .
این خبر برای تبهکاران ، تروریست‌ ها و جاسوس‌ ها خوشایند نیست ، زیرا معمولاً سیگنال‌ هایی که بدنشان در مواجهه با موشک‌ افکن‌ های دقیق ارسال می‌کند ، کافی است برای شناسایی و شفاف‌ سازی تفکرات و نیات آن‌ها .
اما برای شما خوانندگان ، این خبر بسیار خوب است ، زیرا دانش غیرکلامی که جو به اتکا به آن دست یافته ، همان چیزی است که قصد دارد با شما به اشتراک بگذارد تا بتوانید احساسات ، تفکر و نیات اطرافیانتان را بهتر درک کنید . جو به عنوان نویسنده و آموزگار معروف ، به شما خواهد آموخت که به عنوان یک کارشناس در مشاهده رفتار غیرکلامی دیگران موفق شوید و توانایی کشف و رمزگشایی از آنان را پیدا کنید تا بتوانید با موفقیت بیشتری با آنان ارتباط برقرار کنید . این دانش ، برای سرگرمی یا به عنوان یک فرصت برای کسب و کار ، زندگی شما را غنی و عزتمند خواهد کرد .
15 سال پیش حتی جوامع علمی هم بیشتر مباحث مطرح شده در این کتاب را تأیید نمی‌کرد .
تنها با پیشرفت‌ های اخیر ، فناوری‌ های اسکن مغز و تصویر برداری عصبی ، به دانشمندان امکان راهیابی به روایت رفتار هایی که جو شرح می‌ دهد ، فراهم کرد . با توجه به آخرین کشف‌ های روانشناسی ، زیست‌ عصب‌ شناسی ، پزشکی ، جامعه‌شناسی ، جرم‌شناسی ، مطالعات ارتباطی و انسان‌ شناسی ، همچنین چهار دهه تجربهٔ جو در به کارگیری رفتار غیر کلامی به عنوان مأمور ویژهٔ FBI ، او در یک موقعیت است که در درک موفقیت‌ آمیز ارتباطات غیرکلامی به شما کمک خواهد کرد. تخصص جو به سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و طالب دارد . علاوه بر مصاحبه‌ های منظم او در برنامه‌ هایی نظیر تودی شو از شبکه NBC ، هدلاین نیوز از شبکه CNN و گودمورنینگ آمریکای شبکه ABC ، او همچنان به برگزاری سمینار های مرتبط با ارتباطات غیرکلامی برای کارکنان FBI ، CIA و دیگر اعضای جامعه اطلاعاتی می‌ پردازد . او به عنوان مشاور صنایع بانکداری و بیمه و همچنین مؤسسات حقوقی برجسته در داخل و خارج از کشور فعالیت دارد . همچنین ، جو در دانشگاه سنت لئو و دانشکده‌ های پزشکی مختلف سراسر ایالات متحده تدریس می‌ کند و بینش‌ های منحصر به‌ فرد خود را در زمینه ارتباطات غیرکلامی با افراد مشتاق به یادگیری به اشتراک می‌ گذارد ، از جمله پزشکانی که تمایل دارند بیماران را با سرعت و دقت بیشتری سنجیده و تحلیل کنند .
در این کتاب ، ترکیب منحصر به فردی از مهارت‌ های علمی ، گواهینامه‌ های شغلی ، و تحلیل استادانهٔ وی از نقش ارتباطات غیر کلامی در مواقع پر مخاطره زندگی واقعی ، جو را در یک جایگاه ممتاز و در خط مقدم تخصص ارتباطات غیر کلامی قرار داده است . با کار کردن با جو ، شرکت در سمینارهای وی ، و به کار گرفتن ایده‌ های وی در زندگی شخصی خودم ، قطعاً معتقدم که مطالب این کتاب نشان‌ دهنده پیشرفت چشمگیری در درک ما از همهٔ ارتباطات غیر کلامی است . به‌عنوان یک روانشناس با تجربه که در نگارش این پروژه دخیل بوده است ، می‌ توانم بگویم که کار پیشگامانه جو در ارتباطات غیر کلامی ، به دست‌ یابی به اهداف حرفه‌ ای و شخصی هیجان‌ انگیزی منجر می‌ شود .
در گذشته ، من به عنوان یک مثال ، توجه کرده بودم که مشاهده‌ ی ارتباطات غیر کلامی به درک دقیق‌ تری از بسیاری از انواع رفتارها کمک می‌ کند . اما همچنین همیشه هشدار داده می‌ شود که استفاده از زبان بدن برای تشخیص فریب ، واقعا کار دشوار و چالش برانگیزی است . این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است ولی به ندرت توسط  افراد غیرحرفه‌ ای یا مجریان قانون به درستی در نظر گرفته می‌ شود . من این موضوع را حائز اهمیت و غم‌ انگیز می‌ دانم که پیش از تصمیم‌ گیری درباره رفتار های درست یا نادرست فرد ، باید با استفاده از رفتارهای غیرکلامی ، بسیار محتاط عمل کرد.
در مقایسه با بسیاری از کتاب‌های دیگر در حوزه رفتار غیرکلامی ، اینجا اطلاعات بر اساس حقایق علمی و یافته‌ های آزمایشات میدانی ارائه شده است به جای دیدگاه‌ ها و پنداشت‌ های شخصی . همچنین ، این کتاب بر روی یک موضوع تأکید دارد که در کتب دیگر عموماً نادیده گرفته شده است : “نقش حیاتی سیستم لیمبیک یا سیستم عصبی – احساسی مغز انسان در درک و استفاده مؤثر از سرنخ‌ های غیرکلامی”.
زبان سکوت بدن در دسترس شماست تا از آن به عنوان راهنمای خود استفاده کنید .
شما ممکن است به دنبال ارتقاء در شغلتان با مطالعه رفتار های غیر کلامی باشید یا فقط به دنبال بهتری نزد دوستان و خانواده باشید ؛ اما این کتاب برای شماست . کسب مهارت‌ های جدید نیازمند بررسی دقیق فصل‌ های این کتاب است و همچنین نیازمند زمان و انرژی برای یادگیری و به کار گیری این آموزه‌ها در زندگی روزمره خودتان .
موفق شدن در فهم زبان بدن مردم که شامل یادگیری و به کارگیری رفتارهای غیرکلامی برای پیش‌ بینی اقدامات انسان‌ هاست ، ارزش زحمت شما را دارد . این کار ، به ازای تلاشی که می‌ کنید ، پاداش‌ های فراوانی به همراه خواهد داشت . پس گام اول را بردارید ، به صفحه‌ ی بعد بروید، و برای یادگیری و تماشای رفتارهای غیر کلامی که جو آموزش می‌دهد ؛ آماده‌ ی کمک‌ های مفید باشید . زمان کمی طول خواهد کشید تا با یک نگاه ، هرآنچه که هر بدنی می‌گوید ، را فهمید .
سپاسگزارم که نوشتن پیشنویس اولیه‌ ی این کتاب را آغاز کردید . فهمیدم که این پروژه سال‌ ها قبل در جریان بوده است . این پروژه نه با علاقه من به مطالعه درباره‌ ی رفتار غیر کلامی آغاز شد ، نه با علاقه به پژوهش علمی در این حوزه ، بلکه در واقع ، سال‌ ها پیش در خانواده‌ ام شروع شد .
من از آموزه‌ های والدینم ، آلبرت و ماریانا لوپز و مادربزرگم ، آدلینا پانیگوآ اسپینو ، یاد گرفتم که چگونه زبان بدن دیگران را متوجه شوم . هر یک از این افراد به روش خود ، مفاهیم مختلفی راجع به اهمیت و تأثیر قدرت ارتباطات غیر کلامی برای من تدریس کردند . از مادرم یاد گرفتم که ارتباطات غیر کلامی در تعامل با دیگران بسیار ارزشمند است . او به من آموخت که یک رفتار موشکافانه می‌ تواند در جلوگیری از موقعیت‌ های ناخوشایند کمک کند یا باعث شود که فرد حس خاصی از راحتی تجربه کند . این مهارت ، که او در تمام زندگی‌ اش به کار می‌ برد ، برای من بسیار ارزشمند بود.
از طریق پدرم ، نحوه‌ ی انتقال حالت چهره را آموختم . او با یک نگاه ، می‌ تواند فراز و فرود یک دنیای جدید را به منتقل کند . او انسانی است که تنها با حضورش ، احترام و ارزشمندی را نشان می‌دهد . از مادر بزرگم که کتاب را به او هدیه کردم ، یاد گرفتم که رفتار های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارند : یک لبخند ، تکان دادن سر یا لمسی از روی مهربانی ، اگر در زمان مناسب باشد ، می‌ تواند جهان را تغییر دهد و حتی ممکن است شفابخش باشد . آنها مرا آموختند که با اینکار می‌ توانم بهتر دنیای اطرافم را ببینم . اصول آنها و سایر اصول مورد آموزش بسیار دیگر در این کتاب نقل شده‌ اند .
هنگام حضور در دانشگاه بریگام یانگ ، جی . وسلی شروود ، ریچارد تاونسند و دین کلایو وین اطلاعات زیادی را درباره‌ی کار پلیس و شناسایی مجرمان به من یاد دادند . در پی آن ، در FBI ، افرادی چون داگ گرگوری ، تام رایلی ، جولیان “جی” کوئرنر ، دکتر ریچارد آلت و دیوید جی . میجر نکاتی ظریف در مورد جلوگیری از اطلاعات نامرئی و رفتار های جاسوسانه به من آموختند . از همه آن‌ ها به خاطر آموزه‌های پایش مردم قدردانی می‌ کنم . به همین ترتیب ، باید از دکتر جان شافر ، مامور سابق FBI و همکار من در برنامه‌ ی تحلیل رفتاری نخبگان سپاسگزاری کنم که مرا به نوشتن تشویق کرد و در موارد متعدد اجازه داد باز نویسی مخفیانه انجام دهم .
مارک ریسر ، که زمان دوری است که همراه و همکار من بوده و به قدر لایق تقدیر است . از همکاران دیگرم که در بخش امنیت ملی مشغول به کارند ، بابت حمایت‌ های بی‌ شمارشان قدردانی می‌ کنم . در طول این سال‌ها ، از بهترین اساتید آموزش بهره مند شده‌ ام ، همچون جو کولیس .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …