دانلود کتاب سرخ

موضوع این کتاب درباره ماجرای سفر های خود نویسنده به دنیای ناخودآگاه می باشد. کتاب سرخ اثر کارل گوستاو یونگ است.

دانلود کتاب سرخ

کتاب قرمز
سونو شمد سانی
کارل گوستاو یونگ یکی از چهره های برجسته در تفکر غربی به شمار می رود و آثار او هنوز هم منشا بحث ها و مناقشات بسیاری است. او در شکل‌گیری روان‌شناسی روان‌درمانی و روان‌پزشکی مدرن نقش اساسی داشت و روان‌شناسان تحلیلی به نام او به تخصص جهانی و گسترده خود مشغول هستند. با این حال، آثار او بیشترین تأثیر را در خارج از محافل تخصصی داشته است. یونگ و فروید نام‌هایی هستند که بیشتر مردم در ارتباط با روان‌شناسی به آن‌ها فکر می‌کنند و ایده‌های آن‌ها به طور گسترده در هنر علوم انسانی، فیلم و فرهنگ عامه گسترش یافته است. یونگ همچنین به طور گسترده به عنوان یکی از بنیانگذاران جنبش عصر جدید شناخته می شود. به هر حال اگر به کتابی که در مرکز گنجینه آثار او قرار داشت، پی ببریم تکان دهنده است بیش از شانزده سال است که روی آن کار شده و اکنون در دست ناشر است.1. انچه در ادامه می اید گاهی اوقات به طور مستقیم بر اساس بازسازی است که من از شکل گیری روانشناسی یونگ در یونگ و ساخت
روانشناسی مدرن رویای یک علم است
من انجام داده ام اعتماد است. یونگ این کار را با دو عنوان، کتاب جدید و کتاب قرمز، عنوان دوم بیشتر ذکر می کند.
شناخته شده. از انجا که شواهدی وجود دارد که نام اول عنوان واقعی این کتاب بود، من ان را حفظ کرده ام.
من همچنان از این عنوان استفاده خواهم کرد.
کتاب قرمز
تعداد کمی از اثار منتشر نشده وجود دارد که چنین تاثیر گسترده و جامعی بر تاریخ اجتماعی و فکری قرن بیستم مانند کتاب سرخ یا کتاب جدید یونگ داشته باشد. این کتاب، که توسط یونگ نامزد شده است تا هسته اصلی اثار بعدی او را شامل شود، برای مدت طولانی وجود داشته است. این کتاب به عنوان یک کلید برای دانش و درک و چگونگی ایجاد اثار یونگ معرفی شده است، با وجود همه اینها، پس از چند نگاه اجمالی و معابر رفع تشنگی، این کتاب از دسترس محققان دور است.
دوره فرهنگی
چند دهه اول قرن بیستم شاهد تجربیات عظیمی در ادبیات روانشناسی و هنرهای تجسمی بود. نویسندگان سعی کردند خود را از محدودیت های ناشی از قوانین و قراردادهای نمایندگی ازاد کنند و طیف وسیعی از تجربه درونی – رویاها، تخیلات – را کشف و نمایش دهند. انها فرم های جدید را ازمایش کردند و از فرم های قدیمی به شیوه ای جدید استفاده کردند. از نوشته های ناخوداگاه یا غیر ارادی سوررئالیست ها تا فانتزی های گوتیک گوستاو میرنیک نویسندگان در معرض تحقیقات روانشناسان قرار گرفتند که در اکتشافات مشابه، هنرمندان و نویسندگان برای ازمایش اشکال جدید تصاویر درگیر بودند. و طرح بندی ترکیب جدید متن و تصاویر با هم کار می کرد. روانشناسان به دنبال غلبه بر محدودیت های روانشناسی فلسفی بودند و شروع به کاوش در همان قلمرو هنرمندان و نویسندگان کردند. مرزبندیهای روشنی بین ادبیات، هنر و روانشناسی هنوز برقرار نشده بود. نویسندگان و هنرمندان از روانشناسان قرض گرفته، و بالعکس، تعدادی از روانشناسان برجسته مانند الفرد Binet و چارلز ریشه، اغلب تحت نام مستعار؛ انها اثار تخیلی و دراماتیک نوشتند که موضوع ان بازتابی از موضوع اثار علمی انها گوستاو فچنر، یکی از بنیانگذاران روانشناسی و روانشناسی بود.
کتاب جدید کتاب سرخ
تجربی در مورد زندگی روح گیاهان و زمین در قالب یک فرشته ابی. در همین حال، نویسندگانی مانند اندره برتون و فیلیپ سوپالت به دقت اثار روانشناسان و روانشناسان غیر طبیعی مانند فردریک مایرز، تئودور فلورنوی و د و پیر ژانت را مطالعه و استفاده می کنند. والترب پیتز از روش نوشتن غیر ارادی برای نوشتن یک کیهان شناسی روانی-شاعرانه در کار خود با عنوان یک رویا استفاده کرد. هوگو بال در برلین می گوید: در تمام این زمینه ها، مردم به دنبال اشکال جدیدی بودند که بتوانند واقعیت های تجربه درونی را در تلاش برای تجدید معنوی و فرهنگی نشان دهند.
جهان و جامعه در سال 1913 به این شکل بود، زندگی کاملا بسته و بسته است. نوعی جبرگرایی اقتصادی غالب است؛ هر فرد، چه در برابر ان مقاومت کند یا نه، نقش ویژه ای به او داده شده است و در کنار وابستگی ها و خلق و خوی او، کلیسا به عنوان کارخانه بخشش و ادبیات به عنوان یک شیر ایمنی در نظر گرفته می شود. سوال روز و شب این است که ایا نیروی کافی برای پایان دادن به این وضعیت وجود دارد. اگر نه، چگونه می توانید از ان فرار کنید؟
در این بحران فرهنگی است که یونگ به فکر انجام فرایند گسترده ازمایش و تجربه خود افتاد، که منجر به کتاب جدید، یک کار روانشناسی در فرم ادبی – manifests.
امروز ما در طرف دیگر شکاف بین روانشناسی و ادبیات ایستاده ایم. مدیتیشن در کتاب جدید امروز معادل ادامه کار است که تنها می تواند قبل از این جدایی ها به طور محکم ایجاد شود. مطالعه ان به ما کمک می کند تا بدانیم که چگونه این جدایی و یک تقسیم رخ داده است.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …