دانلود کتاب عشق ویرانگر

این کتاب آموزشی بر مبنای علم روانشناسی به بررسی کانسپت های مختلف شخصیتی می پردازد . کتاب عشق ویرانگر اثر براد جانسون و کلی موری است .

دانلود کتاب عشق ویرانگر

قسمت اول
عشق دیوانه
آگاهی داشتن از یک عشق غیر معمول و رابطه‌ ای متفاوت بسیار زیاد رخ می‌ دهد که یک دختر یا یک پسر به دیگری بر می‌ خورد و از اولین لحظات با زیبایی ،گول ظاهر و رفتار دلفریب‌ کننده آنان همچنین جورجور آشنا می‌ گردد . اما دیری نمی‌ گذرد که مشکلات و نقص‌ های شخصیتی فرد مقابل بروز کرده و این امر باعث می‌ شود که نگرانی‌ ها و مشکلاتی برای دیگری به وجود آید که پیش‌ تر آن‌ها را تشخیص داده نشده بود . بطور مثال ، فرد مورد علاقه ممکن است نیازمند باشد که همواره مورد توجه قرار گیرد ، درحالیکه شخص دیگر ممکن است نتواند این وضع را تحمل کند . این تغییر در رفتار ممکن است باعث شود که شخص مورد علاقه به کنترل و شکاکت بیش‌ تری بپردازد ، که این وضع در طول زمان آشکار می‌ شود .
او به دلیل محبوبیتش ، به فردی که اغلب تنها و کم حضور در جمع است تبدیل می‌ شود . همچنین به خاطر محبوبیتش ، گاهی به دنبال منافع شخصی و ترفند های موثر است . این وضعیت باعث می‌ شود که هر لحظه از از دست دادن او نگران باشد . اینکه محبوبش ، فردی بسیار منظم و بی احساس به نظر می‌ رسد ، رابطه‌ اش را به تدریج بر هم میزند و احساس ناموفقیت و بی ثباتی در رابطه خود با او پیدا می‌ کند . این شرایط باعث می‌ شود که او احساس کند عقل خود را از دست داده و سوالاتی مانند ” چگونه توانستم عاشق او شوم واقعا ؟ ” یا “چرا همیشه به چنین مردان عجیب و غریبی علاقه مند می‌ شوم ؟ ” را درباره خود و رفتار محبوبش مطرح می‌ کند . وظایفش چه تأثیراتی بر من دارد ؟ آیا منتظر تغییرات او باید باشم یا نه ؟
اگر تجربه‌ ای مشابه این را دارید و با انسانی که عملکرد رفتاری اش باعث ناراحتی شما می‌ شود روابطی دارید ، ممکن است با فردی که احتمالاً تداخل شخصیت دارد در ارتباط باشید . از جمله امکان دارد از قبل تجربه‌ های مشابهی داشته باشید و این سومین یا چندین بار باشد که به فردی عجیب ، خطرناک یا وابسته علاقه‌ مند می‌ شوید . با نگاه به گذشته خود ، ممکن است الگوهای خطرناک را در روابط گذشته تان تشخیص دهید و به خود بپرسید که چرا وارد روابط ناسالمی شده‌اید ؟ در بخش بعدی به این سوال پاسخ خواهیم داد . البته حالا مهم است که بدانید فردی با اختلال شخصیت به طور معمول فردی نامعمول و پیچیده است و داشتن رابطه‌ ای سالم با او امری آسان نخواهد بود . به مرور کتاب ، راهنمایی‌ هایی در مورد تشخیص افراد با اختلال شخصیت و محافظت از خود در این نوع روابط به شما ارائه می‌ شود .
آیا عزیزتان مبتلا به ناهنجاری رفتاری است؟
بیایید مدتی را به رابطه احساسی خود در گذشته با هم مرور کنیم . تعدادی زیادی از این روابط با گریه‌ ها و فریاد ها به پایان رسیده‌ اند و بعضی از آن ها با جدال و نبرد . حالا درباره خصوصیات عزیزانتان در رابطه های مذکور صادقانه بیندیشید . اگر در یک رابطه عاطفی قرار دارید یا ازدواج کرده‌اید، لحظه‌ای به طرف مقابل‌تان تفکر کنید و بعد به سوالات زیر جواب دهید :
آیا روابط تان بسیار هیجان‌انگیز شروع شد و بعد رفته رفته سرد شدید ؟
آیا عزیزتان از اثرات رفتار هایی که  بر سایر دیگر افراد می کند توجه می کند ؟
آیا عزیزتان با اخلاقش فرد مورد ایده آلتان است ؟
آیا وقتی شما با رفتار محبوبتان برخورد دارید به تصحیح این رفتار می‌ پردازید ، واکنش او یک بی‌ توجهی یا نقد منفی است ؟
آیا محبوبیت ابتدایی او باعث تأثیر مثبت در دیگران می‌ شود و سپس به خشم ، کنترل یا کناره‌ گیری از آنان منتقل می‌شود ؟
آیا رفتار او به قدری غیرمعمول است که افراد دیگر اجتناب از برقراری رابطه با وی می‌ کنند ؟
آیا او به اندازه‌ ای وابستگی و محبت شما را نیاز دارد که هراسان شما را می‌ کند ؟
آیا معشوق شما آنقدر دقیق و با نظم است که تحولی در کارش باعث اضطراب یا عصبانیت او شود ؟
آیا متوجه چیز عجیبی در عزیز خود شدید که باعث شده تصمیم بگیرید رابطه تان را خفن تر کنید ؟
جواب آری به سوالات بالا می تواند نشان دهنده این باشد که فرد مورد علاقه شما احتمالاً دارای دوگانگی شخصیتی است .
مورد های بالا به طور دقیق نمی تواند نشان دهنده اختلال شخصیتی عزیز شما باشد اما دیدن هر یک از آنها می تواند یک آلارم باشد .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …