دانلود کتاب قدرت شروع ناقص

کتاب قدرت شروع ناقص ، به قلم ( جیمز کلیر ) یکی از مفیدترین کتاب های انگیزشی در ژانر رواشناسی است که به شما آموزش می دهد چگونه یک زندگی منظم و با برنامه ریزی داشته باشید.

دانلود کتاب قدرت شروع ناقص

قانون بیست هشتاد در چه شرایطی قابل اعمال نمی‌شود؟
آدری هپبورن یک اسطوره بود که در دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید و یکی از محبوب‌ترین هنرپیشه‌های دوران خود شد. او اولین بازیگر بود که در سال ۱۹۵۳ با ایفای نقش تنها در فیلم “تعطیلات رم”، توانست جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را از سه مراسم معتبر اسکار، گلدن گلوب و بفتا بگیرد. حتی امروز، پس از گذشت پنج دهه، هنوز هم جزء پانزده بازیگر برتر است که «ایگات» دارند؛ به عبارت دیگر، موفق شده‌اند همه‌ی جوایز جایزه امی، اسکار و تونی را از آن خود کنند. آدری در دهه ۱۹۶۰، سالیانه به طور میانگین در یک فیلم حضور داشت و بسیاری معتقدند که به عنوان یک ستاره، باید مسیر رشد و توسعه‌اش را برای دهه‌های آینده ادامه می‌داد، اما اتفاق جالب اینجا نقطه قرار گرفت؛ زیرا هپبورن پس از سال ۱۹۶۷ و در سنّ سی سالگی و در موقعیت ذروه‌ی شهرت خود، بازیگری را کنار گذاشت.
دیگر آفرینشی از او در فیلمی دیده نمی‌شود. در باقی عمرش، تنها پنج بار در فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی به ایفای نقش پرداخت. او اما حرفه‌اش را تغییر داد و در طول بیست و پنج سال آینده به صورت فعال در حوزه کارهای خیرخواهانه در یونیسف مشغول به فعالیت شد. یونیسف، بخشی از سازمان ملل متحد است که به کودکان فقیر و محروم در مناطق جنگ‌زده، خدمات غذایی و پزشکی ارائه می‌دهد. او به طور داوطلبانه در طول سال‌ها در حوزه خدمت‌رسانی، در مناطق مختلفی از آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا خدمت کرد.
اولین فعالیت هپبورن در عرصه بازیگری بود و دومین فعالیتش در زمینه خدمت رسانی، در سال ۱۹۹۲، با دریافت نشان افتخار “آزادی رئیس جمهور” به او تجلیل شد. این نشان، برترین جایزه مدنی ایالات متحده است.
به زودی داستان او را دوباره بررسی خواهیم کرد: تأثیرگذاری در مقابل عملکرد.
عکاس: باد فریکر
آیا تا حالا در مورد اینکه فقط یکبار زندگی می‌کنید و چگونه می‌خواهید از آن به بهترین شکل استفاده کنید، فکر کرده‌اید؟
استادان بهره‌وری معمولاً تأکید دارند که به جای تمرکز بر کارایی، باید بر روی اثربخشی تمرکز کرد.
پیتر دراکر، مشاور معروف مدیریت، اظهار داشته است: “پیشرفت به معنای کار بیشتر نیست، بلکه به معنای انجام درست کار است. اما چگونه می‌توان به درستی کار کرد؟ برای این منظور، رویکردی قوی به نام اصل ۸۰/۲۰ وجود دارد. این اصل بیان می‌کند که در هر حوزه، تعداد کمی از عوامل، بخش عمده‌ای از نتایج را به وجود می‌آورند. به عنوان مثال، ۸۰ درصد زمین‌های ایتالیا متعلق به ۲۰ درصد از مردم است. یا تنها ۲۰ درصد تیم‌ها در ۷۵ درصد مسابقات قهرمانی به برتری می‌رسند. مهم نیست که مجموع دو عدد صد باشد.
مهم‌ترین نکته این است که عوامل کمی از موارد اصلی نتایج را تشکیل می‌دهند. یکی از قوای قانون هشتاد بیست، کمک به شخص در زندگی شخصی و کسب و کار او برای تمیز کردن بین موارد حیاتی و موارد غیرضروری است. به عنوان مثال، صاحبان کسب و کار ممکن است متوجه شوند که اکثر درآمدهایشان از تعداد اندکی از مشتریان مهم حاصل شده است. به همین دلیل، قانون هشتاد بیست توصیه می‌کند که بهترین راه حل این است که تمرکز بیشتری بر خدمات به این تعداد اندک از مشتریان و یافتن مشتریان مشابه آنها داشته باشید و خدمات خود را به بقیه مشتریان کاهش دهید یا به تدریج آنها را حذف کنید، زیرا سود آوری کمتری از آن‌ها بدست می‌آید. این راهبرد، با استفاده از روش معکوس، ریشه بسیاری از مشکلات را نشان می‌دهد. شاید شکایت‌های شما بخش کوچکی از مشتریان باشد که با آن‌ها در ارتباط هستید. در چنین شرایطی، توصیه قانون هشتاد بیست، حذف این دسته از مشتریان و رهایی از نیازهای بی‌پایان آن‌ها است.
او بارها از آن استفاده کرده است با این حال، باگ هایی هم دارد  که اغلب نادیده گرفته می شوند.
برای درک این نقاط ضعف، اجازه دهید به داستان خود آدری هپبورن یه سری بزنیم:
ضعف‌های قانون بیست و هشتاد
فکر کنید که در سال 1967 میلادی هستیم. آدری هپبورن در ابتدای کار خود است و قصد دارد بداند چگونه از تایم خود بیشترین بهره را ببرد.
اگر او در فرایند تصمیم گیری خود از قانون بیست و هشتاد پیروی کند
پاسخ کاملا روشن است، او باید کمدی های رمانتیک بیشتری بازی کند.
بسیاری از بهترین فیلم های هپبورن مانند تعطیلات سابرینا رمی، صبحانه در تیفانی و
اسرار در ژانر کمدی رمانتیک بود. او با بازی در این چهار فیلم بین سالهای 1953 تا 1963 به یک ستاره تبدیل شد. در اوایل سال ۱۹۶۷ انتظار میرفت که او در فیلم دیگری بازی کند. این فیلم ها مخاطبان زیادی را جذب کردند و جوایزی را برای ادری به ارمغان اوردند و به وضوح راهی برای شهرت و ثروت بیشتر بودند.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …