دانلود کتاب مرشد و مارگاریتا

این شاهکار سه داستان  “سفر شیطان به مسکو”  ، “به سلیب کشیده شدن مسیح” و “عشق شور انگیز مرشد و مارگاریتا”  را ، هم زمان به طرز هنرمندانه ای به تصویر می کشد . کتاب مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاکف می باشد .

دانلود کتاب مرشد و مارگاریتا

” مرشد و مارگریتا ” ممکن است به عنوان یکی از شاهکار های بی‌ نظیر ادبیات جهان در نظر گرفته شود . در زمانی که ادبیات فرمانروایی ایدئولوژیک شوروی را فرا گرفته بود و تمرکز به نویسندگان برجسته روسی محدود شده بود ، میخائیل بولگاکف طی دوازده سال انتهای عمرش را صرف نوشتن یک کتاب کرد که به عقیده بسیاری از منتقدان به نشان یکی از classic های تاریخ رمان‌ نویسی محسوب می‌ شود . واضح است که در دوران سرکوب ادبیات در دوران استالین ، مثل ” مرشد و مارگریتا ” ، این اثر فرصت زندگی نداشت و بعد از چهارده سال در سال ۱۹۶۵، پس از حذف بیست و پنج صفحه از متن ، نهاد های روسیه آن را با تیراژ محدود منتشر کردند . این اثر با پذیرایی فراوان user های روسیه رو به‌ رو شد .
به دلیل تعداد چاپ کم ، جلسات خوانش عمومی این کتاب تدارک دیده شدند . به‌سرعت، این کتاب به یکی از محصولات داغترین بازار مشکی روسیه تبدیل شد .
بدون دیرکرد ، متن کامل و با سانسور کتاب “مرشد و مارگریتا” به بسیاری از language های جهان تفسیر و باعث تعجب و تشویق منتقدان شد ؛ بیش از 100 ها شبکه ، کتاب و جزوه در مورد جنبه‌ های مختلف این اثر منتشر شد .
حتی انتقادگران معروف روسیه نیز سرانجام ارزش بلغاکف را تصویب کرده و مقالاتی را در مورد بررسی و تحسین ” مرشد و مارگریتا ” و سایر آثار او به قلم آوردند .
morshed و margarita یک ساختار بسیار منحصر به فرد دارد . این کتاب از 3 بخش گوناگون است که خواه یا ناخواه به هم پیوسته و در نهایت در آخر کتاب به یک انسجام طبیعی دست پیدا می کنند . تفسیر مسافرت devil به روسیه ، عاقبت pilates و صلیب زدن مسیح ، و داستان زندگی MORSHED و MARGARITA است .
این روایت ها در دو دوره باستانی گوناگون روایت می‌ شوند . اولی از دوران حضرت مسیح در اسرائیل ( اورشلیم ) است و بعدی از دوران دولت استالین واقع در روسیه . رخداد های دوران عیسی مسیح از بامداد 4 شنبه شروع شده و تا شامگاه shanbe امتداد دارد . همچنین رخداد های حقیقی کشور روسیه نیز در طول 70 ساعت ، بطور دقیق از شامگاه 4 شنبه تا بامداد 1shanbe را شامل می‌ شود . این همزمانی زمانی ، از تاریخ‌ های مختلف ، نشان‌ دهنده توازن در سرنوشت‌ هایی است که در این دو دوره تاریخی رخ داده است .
bullcagof با توجه به متن دیگر ، نشان‌دهنده توافق و تکرار در این دو دوره زمانی است. موضوع ها و خصوصیات تعدید زیادی از کاراکتر های این سه داستان به هم شباهت دارند و با گذر زمان ، خواننده متوجه می‌شود که بخش‌ هایی که در مورد پیلاطس خوانده شده ، در واقع قسمت هایی از کتاب morshed است . همچنین ، روایت نویسنده از 2 شهر ، moscow و urshalim و کولاک نهایی که در آخر داستان‌های این 2 تا شهر اتفاق می افتد ، همسانی و تشابه کامل دارد ؛ به نظر می‌ آید که 2 تا city به یکدیگر تبدیل شده‌ اند . به همین صورت ، همانطور که کتاب از سه بخش به یکدیگر متصل شده است ،
می‌توان محتوای این کتاب را به 3 تا level گوناگون ارتباط داد و برآورد کرد . از یک نگاه، ” MORSHED و MARGARITA ” که کتبیست  سر سخت و بعضی اوقات کمدی روایت یک عشق زیبا و city فرومانده ، داستانی نو از تصلیب عیسی مسیح و تقدیر پیلاطس است ؛ در نگاه دیگر ، این اثر بی نظیر یک نقد حسابی بر اجتماع دیوان سالار و اسیر قدرت است ؛ و در سطح سوم ، یک تحول غزلی از عشق عمیق بین دو آدم تنها را به تصویر می‌ کشد . در این کتاب ، bullcagof با بسیاری از مفاهیم متداول ما به مصاف می‌ روند و جهان کهن و اساطیری urshalim ، جایی است که عجایب و حیرت‌ های هرزه‌ ای ندارد . در moscow ، هر چیز که عجیب و غریب به نظر می‌ رسد ، به نظر طبیعی و عقلانی می‌ آید . بولگاکف زندگی در مسکو و شوروی را به شکل پرتخیل و طنزآمیز به تصویر می‌ کشد و دست و پاگیری نهاد های بوروکراتیک و مشکلات زندگی روزمره و شخصیت‌ های مضحک شوراهای نویسندگی را به بهترین شکل نمایان می‌ کند . البته برخی منتقدان غربی بر تأکید بولگاکف بر این جنبه انتقادی او از جامعه شوروی تأکید کرده و به بخش‌ های دیگر این اثر کمتر توجه کرده‌اند . اما ” مرشد و مارگریتا ” در اساس یک رمان فلسفی است که مطالب آن از جزئیات و وقایع واقعی زندگی روزمره نویسنده و دوران خود الهام گرفته است . بولگاکف این وقایع را به گونه‌ ای تصویر می‌ کند که پشت صورت قابل لمس آن‌ها ، چیز های ابدی و جاودان نهفته‌اند ، و شناخت این جوهر به ما کمک می‌ کند تا این کتاب را به صورت ژرف‌ تری ارزیابی کنیم .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …