دانلود کتاب هفت عادت مردمان موثر

در این کتاب نویسنده هفت عادت اساسی را معرفی کرده و نحوه یادگیری و اجرای آن‌ها را آموزش می‌ دهد. او به خوانندگان خود می گوید که چگونه با پیروی از این اصول ، موفقیت در زندگی شخصی و حرفه‌ ای خود را به دست آورند. کتاب هفت عادت مردمان موثر به قلم استفان کاوی می باشد.

دانلود کتاب هفت عادت مردمان موثر

ما به عنوان موجودات، عاداتی داریم و بدون آنها نمی‌ توانیم زندگی کرد . برخی از این عادات ناخوشایند هستند و نیاز به اصلاح دارند ، برخی دیگر خوب هستند و نیاز به بهبود دارند ، و برخی دیگر عالی هستند و نیاز به بهبود فقط در حد کمال دارند . بسیاری از ما تحت تأثیر الگوهای قدرتمند تجربه‌ های گذشته هستیم و در واقع ، الگو های رفتاری عمیقاً جای داده شده در ضمیر ناخود آگاه ما هستند.
با وجود الگوهای قدیمی و نامناسب ، هرگز نباید دلسرد شویم . پیروزی همچون شکست ، عادتی است و موفقیت و شادی واقعی و پایدار زمانی رخ می‌ دهد که ما الگوهای اساسی و کامل را مداوم به کار گیریم و در زندگی‌مان جا دهیم . دکتر کاوی ، محقق و نویسنده برجسته امروز ، در این کتاب با یک نگاه ژرف ، هفت عادت اساسی افراد موفق جهان را تجزیه و تحلیل کرده و روش‌ های آموزش و جا دادن این عادت‌ها را به ما آموزش می‌ دهد.
او در ابتدا اصول اساسی را شناسایی می‌کند که آن‌ ها را قوانین طبیعت می‌ نامد و سپس نحوه استفاده از این قوانین را در کار و زندگی به ما آموزش می‌ دهد . این کتاب نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهش دانش‌ آموزی و دانش‌جویی اندیشمندان بسیار است .
در میان دهه ۱۹۷۰، نویسنده‌ ای آغاز به تالیف یک اثر بی‌ نظیر کرد که به علت نیازش برای تحقیقات دکترایش ، محتوا و کتبی که در طول دو قرن در آمریکا منتشر شده بودند را با دقت بررسی کرد . بعد از دو دهه فعالیت مداوم ، تحقیقات فراوان و مطالعه هزاران کتاب و مقاله در زمینه‌های فلسفه ، روان‌شناسی، مدیریت و علوم رفتاری ، توانست این اثر فراگیر را خلق کند . منتشر شدن این کتاب با استقبال بی‌ سابقه‌ ای رو به‌ رو شد و در یک مدت کوتاه به ۱۲ زبان ترجمه شده و به عنوان محبوب‌ ترین کتاب جهان شناخته شد . سرانجام ، به عنوان منبع اصلی تحقیقات و تالیفات بسیاری از نویسندگان و محققان مورد استفاده قرار گرفت .
نویسنده در سراسر کتاب به الگو هایی اشاره می‌ کند که به تصویر زندگی غنی انسانی می‌ پردازند . محتوای پربار این کتاب حاوی دانش عملی برای افرادی است که تمایل دارند کنترل زندگی و کسب و کار خود را در دست بگیرند . نکات اساسی و عمیق آن باعث می‌شود که با مطالعه دوباره هر بخش ، سطوح جدیدی از تفکر و فهم درونی را در ما بیدار کند . هفت عادت مؤثر افراد در تغییر نگرش و رفتار ، در این کتاب به نحوی استثنایی در زبان فارسی بیان شده‌ اند که قطعاً برای همهٔ اقشار جامعه ، از جمله پدران ، مادران ، مدیران ، بازرگانان ، دانشجویان و دیگران ، مفید و آموزنده خواهد بود.
با آرزویی که این اثر در سرزمین ۱۰ نیز جایگاه مورد نظر خود را به دست آورده و همگان را به این باور برسانده که با تکیه بر یک زندگی مستند به اصول ، می‌ توان در هر شرایطی به بهترین انتخاب‌ ها دست یافت و موفقیت خود را در هر زمینه‌ ای تضمین کرد . محمدرضا آل یاسین ، از طرفی در “از درون به بیرون”، می‌نویسد : “در این جهان هیچ تعالی راستینی وجود ندارد که بتوان آن را از درست زیستن جدا کرد .” دیوید استار جردن ، با بیش از ۲۵ سال تجربه در کار با افراد در زمینه‌ های مختلف همچون کسب و کار ، دانشگاه ، و مسائل خانوادگی ، به موفقیت‌های بروزی که در ظاهر دیده می‌شود ، پرداخته و نشان داده است که بسیاری از افراد نیازمند رشد شخصی ، روابط مؤثر و سالم با دیگران هستند .
ممکن است برخی از مشکلاتی که با من درگیر شده‌ ام را شناخته باشید . اهداف حرفه‌ایم را تعیین کرده و به آن‌ها رسیده‌ ام ، و از نظر شغلی نیز موفقیت‌ های قابل توجهی داشته‌ ام . اما این موفقیت‌ ها به قیمت زندگی شخصی و خانوادگی‌ ام به دست آمده است . دیگر همسر و فرزندانم را حتی شناخته نمی‌توانم . حتی مطمئن نیستم که خودم را به خوبی می‌ شناسم یا بدانم چه چیزی واقعا برایم مهم است . ناگزیرم خودم را می‌پرسم : آیا ارزش دارد ؟
امسال پنجمین بار است که به نظام غذایی جدیدی پایبند می‌شوم . وزن اضافی دارم و واقعا می‌خواهم تغییر کنم . تمام مطالب این رژیم غذایی را مطالعه کرده و هدف‌ هایم را تعیین کرده و افکار مثبت را در خود تقویت کرده‌ام و به خودم می‌گویم که توانایی این تغییر را دارم . اما واقعا این قدرت را ندارم ، زیرا چند هفته می‌گذرد که ناتوان شده‌ام به تعهداتی که با خودم بسته‌ام عمل کنم .
من از کارمندانم انتظار بسیاری دارم چون از منابع  وقت و انرژی زیادی برای آموزش و مراقبت از آنها صرف می‌کنم . اما نمی‌توانم احساس فیداقت و تعهد آنها را تجربه کنم . به نظر می‌ رسد که اگر بیمار شوم و نتوانم به محل کار بروم ، آنها به سادگی مشکلاتشان را حل نکنند . چرا نمی‌توانم آنها را به استقلال و مسئولیت وادار کنم یا افراد مستقل و مسئولی پیدا کنم ؟
پسر نوجوانم با مشکلاتی مانند اعتیاد و عصبانیت روبرو است و به سختی به من گوش می‌دهد . چه کاری می‌توانم انجام دهم ؟
با کارهای روزمره‌ ام همیشه درگیرم و احساس فشار و استرس می‌کنم . به سمینارهای مدیریت زمان شرکت کرده‌ ام و روش‌ های مختلف برنامه‌ ریزی را آزموده‌ام ، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ام .
اما هنوز نتوانسته ام زندگی شاد و باروری که می‌خواستم را داشته باشم . تمایل دارم به فرزندانم یاد بدهم که چگونه ارزش کار و تلاش را بدانند ، اما برای انجام هر کاری ، باید همواره نظارت و مدیریت کنم و این وقتی آسانتر است که خودم انجام دهم . چرا نمی‌ توانند با شادی و بدون مداخله کار خود را انجام دهند ؟ گرفتارم ، اما گاهی به این فکر می‌کنم که آیا تلاش‌ هایم در دراز مدت ارزشمند خواهد بود ؟ می‌خواهم زندگی‌ ام معنادار باشد و نقش و تأثیرم را به همگان نشان دهم . هنگامی که دوستان یا خویشاوندانم موفق می‌شوند ، به ظاهر خوشحالیشان را تشویق می‌کنم ، اما درون خودم ناراحتم . چرا ؟ من شخصیت قوی‌ ای دارم و می‌دانم که می‌توانم در هر رابطه‌ای تأثیرگذار باشم و بسیاری از مواقع می‌ توانم دیگران را به سمت راه‌ حل‌ هایی بکشانم که من معتقدم بهترین راهکار برای همه‌ی طرفداران است . اما همواره نگرانم که دیگران چه فکری درباره من و آرزو هایم می‌کنند .
زندگی زناشویی من خسته کننده است . با همسرم هم فقط به یکدیگر علاقه نداریم ، به مشاور ها هم مراجعه کردیم ، اما هیچ کار نکرد . این مسائل بدون راه‌ حل سریع و آسانی نیستند .
چند سال پیش ، مشکلات بزرگی با پسرمان ساندرا داشتیم . وضعیت درسی و اجتماعی‌ اش بسیار نامطلوب بود . ما می‌خواستیم به او کمک کنیم .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …