دانلود کتاب هنر شفاف اندیشیدن

او در این کتاب سعی می کند طبق تجربه های خودش و سایر متفکران به موضوع ( تحلیل ، تفسیر و قضاوت )  بپردازد. کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی است.

دانلود کتاب هنر شفاف اندیشیدن

در بالا، خلاصه‌ای از کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» (The Art of Thinking Clearly) را مشاهده می‌کنید. این کتاب به نوشته‌ی نویسنده معروف سوئیسی است. در این کتاب، به مواردی مانند صرف وقت بر روی چیزهایی که در آینده ارزششان را نخواهند داشت، اصرار بر انجام کارهای مضر، یا اظهار کارهای ناهوشمندانه پرداخته شده و راهکارهایی جهت شناسایی و اصلاح این الگوهای تفکری ارائه شده است.
در مقدمهٔ ترجمهٔ فارسی این کتاب، فردوسی‌پور می‌گوید: “فرض کنید که در دنیا هیچ اشتباهی رخ نمی‌داد. در این صورت، کلماتی مانند پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نمی‌داشتند. اشک‌ها و لبخندها محو می‌شدند و زیبایی فوتبال نیز رنگ خود را از دست می‌داد. انسان‌ها مثل ربات‌های برنامه‌ریزی شده بودند که وظیفه‌شان اجرای بازی بدون هیچ گونه اشتباهی بود. حالا تصور کنید که در این دنیای گسترده که هزاران زمین فوتبال در آن وجود دارد، هیچ‌کس دچار اشتباه نمی‌شد؛ آیا دنیای بهتری داشتیم؟”
پایان جنگ‌افروزی‌ها، واضح نیست. آیا جرم و جنایت محو خواهند شد؟ آیا روابط انسان‌ها بهبود می‌یابند؟ پیش‌بینی جهانی که هرگز تجربه نشده، دشوار است؛ اما شناخت بیشتر خطاهای خود، ما را به زندگی بهتری خواهد رساند. به دلیل تکرار الگوهای خطاهای بشری، امکان شناخت آنها وجود دارد.
چرا به قبرستان‌ها باید سر بزنیم؟
اشتباه بقایی
اشتباه بقایی به معنای پیش‌بینی زیاد موفقیت توسط افراد است. با مراجعه به قبرستان پروژه‌ها، سرمایه گذاری‌ها و شغل‌هایی که در گذشته به نظر بسیار امیدوارکننده می‌رسیدند، با این اشتباه روبرو شوید. ورود به این قبرستان ممکن است ناخوشایند باشد، اما برای روشن شدن ذهن لازم است. زمانی که پول و ریسک درگیر است، با اشتباه بقایی روبه‌رو می‌شوید: فرض کنید یکی از دوستانتان یک شرکت جدید راه‌اندازی می‌کند. شما نیز یکی از سرمایه گذاران پتانسیل هستید و فرض می‌کنید که یک فرصت خوب به شما داده شده است.
شرکتی که اگر شانس بیاورید شاید گوگل دیگری باشد. ولی حقیقت چیست؟ شدنی ترین سناریو این است که این
کمپانی به اول خط نرسیده باشد.
نتیجه احتمالی دیگر ورشکستگی ظرف سه سال است. اکثر شرکت هایی که در سه سال اول زنده می مانند، حداکثر 10 تا نیرو می توانند داشته باشند.
پس آیا این بدان معناست که شما هرگز نباید پول سخت به دست آمده خود را نباید به راحتی از دست بدهید؟ لزوماً این نیست. اما متوجه خواهید شد که خطاهای بقا در کار وجود دارد و مسیر موفقیت مانند یک تکه شیشه است. هنر شفاف تفکر 7. 2. آیا دانشگاه هاروارد به شما توهم بدن شناگر را می دهد؟ نسیم طالب تصمیم گرفته است به این فکر کند که چند کیلو وزن اضافی با خود حمل می‌کند. او به چند بازی فکر کرد. اما دوندگان استخوانی غمگین هستند، بدنسازان پهن و شلخته، و تنیس بازان؟ آخه طبقه نیمه مرفه جامعه! اما او شناگرانی با آن بدن و خطوط عضلانی خوب را جذاب می‌دانست.
او می خواهد به استخری در محله‌اش برود
دو بار در هفته تمرین کند
مدتی بعد فهمید که تسلیم یک فریک شده است. شناگران حرفه ای به دلیل تمرینات سخت زیبا نمی شوند، بلکه به دلیل اندام مناسبشان شناگران خوبی می شوند. ظاهر کلی
بدن او یکی از عوامل انتخابی اوست نه نتیجه فعالیت های ورزشی.
از شکم سیکس پک گرفته تا تیپ خوپ و پول در آوردن زیاد تا طول عمر و رفتار خاص و شادی. ممکن است دچار توهم بدن یک شناگر شوید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید شروع کنید، در آینه ببین و در مورد آنچه می بینی
با خودت رو راست باش.
هنر تفکر روشن
8.3
چرا ابرها را به روش های مختلف می بینید؟
توهمات مطلق
ایا تا به حال یک چهره در ابرها یا طرح حیوانی در یک سنگ دیده اید؟
? البته. این کاملا طبیعی است. مغز انسان به دنبال الگوها و قوانین است. در واقع، ان را یک قدم جلوتر می برد
; اگر هیچ الگوی خاصی پیدا نکرد؛ او یکی از خود را اختراع کرد. هر چه سیگنال دریافتی غیرمتمرکزتر باشد
پیدا کردن “پیام های پنهان” در ان اسان تر است.
یکی از دوستانم از گوش به گوش میخندید. او به من گفت که
او الگویی را در این دریای اطلاعات پیدا کرد: “اگر درصد تغییر در داو جونز را در درصد تغییر قیمت نفت ضرب کنید،
شما مقدار تغییر قیمت طلا را در دو روز اینده دریافت خواهید کرد. به عبارت دیگر، اگر قیمت سهام و نفت با هم کاهش یا افزایش یابد؛
قیمت طلا پس فردا افزایش خواهد داشت. نظریه او برای چند هفته به خوبی کار کرد، تا زمانی که
او شروع به سرمایه گذاری در حدس و گمان خود کرد و در نهایت تمام سرمایه خود را منفجر کرد. او الگویی پیدا کرده بود
اما در واقع هیچ الگویی وجود نداشت.
در نتیجه؛ هنگامی که ما سعی می کنیم یک الگو را کشف کنیم، بیش از حد حساس هستیم. اضافه کردن برخی از بدبینی
. اگر فکر می کنید یک الگو را کشف کرده اید، ابتدا فرض کنید که کاملا تصادفی بوده است. اگه فکر میکنی
شما یک مدل بسیار خوب دارید، یک ریاضیدان پیدا کنید و از او بخواهید که ان را به صورت اماری تجزیه و تحلیل کند.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …