دانلود کتاب وقتی نیچه گریست

داستان شخصیتی به نام نیچه رو بیان می کند که بخاطر شکست عشقی دچار افسردگی شدیدی می شود. کتاب وقتی نیچه گریست اثر اروین یالوم است.

دانلود کتاب وقتی نیچه گریست

یادداشت مترجم
زمانی که نیچه گریست درست بعد از پایان دوره تخصصی روانپزشکی شروع به خواندن کردم. بعد از قبولی در امتحانات حداقل یکی دو ماه از تحصیلات تخصصی معاف شدم و به همین دلیل به رمان روی آورده بودم، اما یک اتفاق باعث شد که رمان در حین مطالعه خاطره یکی از آن ها به یک تخصص تبدیل شود. روزهای اول دوره دستیار دو سه روز پیش زنده شد، من به عنوان دستیار روانپزشکی سال اول در بخش بستری شروع به کار کرده بودم و بعد از ویزیت یک بیمار با سوال استاد مواجه شدم. انجام دادن؟ بله، می‌توانستم، چون همین شب قبل این دو اصطلاح را مرور کرده بودم. انتقال انتظارات، باورها و پاسخ‌های احساسی است که بیمار وارد رابطه پزشک و بیمار می‌کند و برعکس، انتقال متقابل، انتظارات باورها و پاسخ‌های احساسی نامیده می‌شود که پزشک وارد رابطه بین پزشک و بیمار می‌کند. بیمار. از من خواسته شد که مثال بزنم که من انجام دادم. فکر می کنم این اولین سوالی بود که پرسیده شد
1. انتقال
2. انتقال متقابل
15من در دوره دستیاری با آن مواجه شدم، اما حقیقت این است که درک این دو اصطلاح نیاز به زمان و تجربه بیشتری داشت. زمانی که در اختیار داشتم به قدری زیبا به این دو مفهوم و مفاهیم اساسی رابطه پزشک و بیمار پرداخته بود که نمی توانستم در ابتدای دوره آموزشی آن را داشته باشم.
من روانپزشکی خوندم امروزه آموزش غیرمستقیم به عنوان یکی از موفق ترین روش های آموزشی در گروه های سنی مختلف شناخته می شود و اروین یالوم، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، یکی از اولین کسانی است که با نوآوری در زمینه آموزش درمانی، توانست کاربرد آموزش غیر مستقیم در دوره های تخصصی روانشناسی پزشکی
همچنین وارد شوید این کتاب به برخورد تخیلی فیلسوف مشهور فردریش نیچه و دکتر یوزف بروئر می پردازد. بروئر که شهرتش در پزشکی کمتر از شهرت نیچه در فلسفه نیست، یکی از معلمان زیگموند فروید، پدر روانکاوی به حساب می آید. اینکه چرا نیچه قهرمان این داستان شد و محور شرح روان درمانی اگزیستانسیال قرار گرفت، داستانی شنیدنی دارد که در قسمت از نثر تخصصی تا زمان آموزشی از نویسنده خواهید خواند. دکتر یالوم در خلال این داستان جذاب درمان های رایج و روانی را بیان می کند که هر دو شخصیت داستان به نوعی هستند و از رفتار درمانی و خواب درمانی تا شناخت درمانی کمک می گیرند اما در نهایت روش روان درمانی وجودی است. که کتاب بیش از همه چیز شرح آن را دنبال می کند. در این بین فروید در داستان ظاهر می شود ازمکان به مکان و به تعبیری الفبای دانش را که بعداً به عنوان شاخه ای جداگانه از علم مطرح کرد، از استاد یاد می گیرد. در این رمان، یالوم با احاطه کامل تاریخ، داستان را به گونه ای آراسته می کند که خواننده را با خود به قرن نوزدهم و زمان تولد دانش روانکاوانه می برد. امروزه با پیشرفت علم و به روز شدن اطلاعات به خصوص در حرفه پزشکی، بسیاری از ما فراموش کرده ایم که اجدادمان از کجا و چگونه شروع کرده اند.
آنها فکر کرده اند تا زمانی که توانسته اند اولین سنگ هر دانشی را بسازند.
16
گروه درمانگران و روان درمانگران اگزیستانسیال بالوم با تیزبینی خاص خود و با جزییات کار دکتر بروئر هنر توجه به رفتار غیرکلامی بیمار را به پزشکان و روانپزشکان جوان می آموزد که در ریزه کاری های صورت، لباس. ، لحن و کوچکترین حرکات صورت و بدن بیمار نشانه هایی در خور توجه وجود دارد که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار پزشک قرار می دهد. کتاب به نوعی گوش دادن فعال را نیز رمزگشایی کرده و نمونه تجربی جالبی از آن ارائه می کند. نویسنده از زبان دکتر بروئر هر آنچه در ذهن پزشک در حین معاینه و مصاحبه با بیمار می گذرد را به ذهن خودآگاه خواننده می آورد. که طبیب آراسته به هنر پزشکی آگاهانه این جریان ذهنی را در خود دنبال می کند و برای کمک به بیمار از آن کمک می گیرد. اینجاست که کتاب مکرراً به بیان تجربی مفاهیم انتقال و انتقال متقابل می پردازد. نمونه های این دو به قدری زیاد است که خواننده کنجکاو را خط به خط در کتاب جذب می کند. جالب اینکه،بالوم همچنین روش های مواجهه با این پدیده ها را در خطوط داستانی و دیگر کتاب های خود به خواننده آموزش می دهد. در واقع بلوم را به حق می توان معلم این دو مفهوم اساسی نامید. خودش در جایی گفته است که بهترین تنیسورهای جهان روزی پنج ساعت تمرین می کنند تا نقاط ضعف بازی خود را برطرف کنند. معلمان دن مایلند در سکون ذهنی بی پایان فرو بروند. یک بالرین تعادل را در خود کامل می کند. کشیش همیشه در حال آزمایش وجدان خود است. هر حرفه تخصصی زمینه ای دارد که فرد برای متخصص شدن باید در آن تسلط پیدا کند. برای یک روان درمانگر، این قلمرو یک دوره آموزشی خستگی ناپذیر برای خودسازی است که او هرگز از آن فارغ التحصیل نمی شود.
نمی توانم به اصطلاح انتقال متقابل. در توصیف رفتار بروبر، نویسنده نحوه ایجاد یک رابطه درمانی صحیح را آموزش می دهد. رابطه ای که جز با برقراری تعادل شکل نمی گیرد.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …