دانلود کتاب پاستیل های بنفش

داستان این کتاب جذاب به نویسندگی کاترین اپلگیت زندگی پسری را به تصویر می کشد که درون ذهن خود یک دوست خیالی دارد .

دانلود کتاب پاستیل های بنفش

من به مسئله های مهم راجب گربه‌ ای که موج سوار بود پی بردم . اولین چیز ، او یک گربه موج سوار بود . دومین چیز ، روی تی‌ شرتش نوشته بود ” گربه‌ها سرور ، سنگها خاک برسر ” . سومین چیز ، یک چتر بسته در دستش داشت که به نظر می‌ رسید همه چیز دغدغه‌ اش برای خیس شدن بود ، اما وقتی به این موضوع فکر می‌ کنی ، متوجه می‌ شوی که با موج سواری جور درستی ندارد . چهارمین چیز ، انگار هیچ کس دیگری توی ساحل نمی‌ دیدش . او بدرستی روی موج سوار شده بود و به نرمی حرکت می‌ کرد ، اما وقتی به نزدیک ساحل آمد ، به اشتباه چترش را باز کرد .
باد تند او را به هوا بالا برد و پیشی از کنارش گذشت ولی حتی به نظر نمی‌ رسید که مرغ دریایی او را متوجه شده باشد .
کت سفید مشکی از نوع پنگوئنی روی تن او بود و به نظر می‌ رسید که می‌ خواست با این لباس رسمی به یک جایی خاص برود . فکر کردم که بسیار آشنا به نظر می‌ آید .
زیر لبم زمزمه کردم : ” کرنشا . ” نگاهی به اطراف انداختم و دیدم که برخی در حال ساختن قلعه‌ های شنی برای فریزبی بودند و برخی دیگر داشتند خرچنگ‌ها را تعقیب می کردند . از آن جا گذشتم ولی هیچکس به چشمم نخورد . چشم هایم را محکم بستم و به آرامی تا از 1 تا 10 شمردم . به گمانم 10 شماره بست بود تا جلوی دیوانگیم را بگیرم .
تا آخر حدود چند متر چتر قرمز و زرد ، شبیه به یک نیزه بزرگ ، در شن ها افتاده بود . روی دسته آن ، تصویر موش‌ های کوچک به همراه چندین کلمه با مداد نوشته شده بود : ” این چرخونک متعلق به کرنشا است . ” پس از بستن و باز کردن چشم‌ هایم ، چتر یا چرخونک یا هر چیزی چون گربه ناپدید شده بود . در اواخر ماه ژوئن ، زمانی که هوا گرم و دلپذیر بود ، من هنوز سرد بودم . جسمم ، همچنان مانند لحظه قبل از ورود به عمق اعمقین استخر ، در حال آماده شدن به نظر میرسید . انگار که به سوی مقصدی حرکت می‌ کنم ، ولی هنوز به آنجا نرسیده‌ ام ، اما باور دارم که راه بازگشت نخواهد بود .
مسئله این که من اصلاً تمایلی به پیچیده‌ گویی و دوست گرفتن شخصیت‌ های خیالی ندارم . واقعیت‌ پرستی یا جدیت من در ورود به سن پنجم امسال زیاد نیست و نمی‌ خواهم دیگران فکر کنند که من دیوانه هستم . من عاشق حقیقت هستم و همواره چنین بوده‌ ام . قوانین و واقعیت‌ های اساسی مانند عطر کلم بروکسل که بوی جوراب سه روزه مانده دارد ، برای من بسیار جذاب‌ اند . البته ممکن است این نگرش برای بسیاری سلیقه‌ ای باشد ، اما من خودم هرگز این تجربه‌ی عجیب را نداشته‌ام ؛ به همین دلیل ممکن است قضاوت من نادرست باشد .
حقیقت برای محققان بسیار حائز اهمیت هستند ، به ویژه برای من که آرزو دارم در آینده یک دانشمند شوم و به عشق حقایق طبیعی . حقایقی که وقتی مردم آن‌ها را می‌ شنوند ، شگفت‌ زده می‌ شوند و می‌ گویند : « آیا واقعاً این امکان پذیر است ؟ »
مثل حقیقت اینکه یوزپلنگ‌ها قادرند 112 کیلومتر در ساعت بدونند ، یا  سوسک بدون وجود کله اش بیشتر از 6 روز زنده میمونه من آرزو دارم محقق حیوانات شوم . هنوز اطمینان کامل ندارم که کدام نوع از حیوانات مورد علاقه‌ ام است ، اما الان به طور واقعی از خفاش‌ ها خوشم می‌ آید . البته ، تمایل ام به یوزپلنگ‌ها ، گربه‌ها ، سگ‌ها ، مارها ، موش‌ ها و کرگدن‌ ها هم زیاد هست . ممکنه در آینده ، بتوانم یکی از آن‌ ها را برای مطالعه و تحقیق انتخاب کنم .
من علاقه زیادی به تریکس ها دارم ، اما آنها سال‌ ها قبل منقرض شده‌ اند . من و دوستم ماریسول همیشه تمایل داشتیم که به عنوان باستان‌ شناس فعالیت کنیم و به دنبال فسیل‌ های دایناسورها بگردیم . ماریسول همیشه استخوان‌ های باقی‌ مانده از غذای دایناسورها را در آکواریوم شنی نگه می داشت تا بتوانیم از آنها برای تمرینات حفاری استفاده کنیم . امسال ، من و ماریسول یک گروه خدماتی برای حیوانات خانگی راه‌ انداختیم و آن را ” گردشگری حیوانات ” نامیدیم . گاهی اوقات ، وقتی حیوانات را برای گردش می‌ بریم ، در مورد حقایق طبیعی صحبت می‌ کنیم . دیروز ، ماریسول گفت که خفاش می‌ تواند ۱۲۰۰ پشه را در 60 ثانیه نوش جان کند .
واقعیت اغلب بهتر از داستان‌ هاست . شما نمی‌ توانید وزن و احساس واقعیت را که در یک داستان وجود دارد ، درک کنید . همچنین ، وقتی داستان‌ ها را با دقت مطالعه می‌ کنید ، متوجه می‌ شوید که اغلب دروغ است . من هم ترجیح می‌ دهم دروغ نشنوم . در کودکی ، هرگز علاقه‌ ای به لباس‌ هایی با طرح بتمن یا حیوانات نداشتم و به هیولا های زیر تخت نخوابیدم .

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک
لینکدین
پینترست

1 دیدگاه دربارهٔ «دانلود کتاب پاستیل های بنفش»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما یک موتور جستجوی کتاب هستیم
اگر کتاب شما به اشتباه در سایت ما قرار گرفته و درخواست حذف دارید
از تلگرام ، روبیکا یا ایمیل زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا حذف کنیم

کتاب در حال بارگذاری لطفا صبر کنید …